+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Werony od 765 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Werona

Malownicze włoskie miasto, które rokrocznie przyciąga miliony turystów spragnionych przeżycia w nim niezwykłej przygody. Chociaż Werona kojarzy nam się głównie z historią Romea oraz Julii, to jednak czeka tam na nas mnóstwo ciekawych zabytków, które są dokumentem bogatej historii tej miejscowości. Przepiękna architektura spowodowała, że centrum Werony zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tam zobaczyć nie tylko pozostałości po Imperium Rzymskim, ale również wspaniałe zabytki średniowieczne oraz renesansowe czy barokowe. Interesujące położenie miasta sprawia też, że widoki są tam niezwykłe i z pewnością będziemy chcieli wrócić tam nie raz. Niezależnie od tego, czy chcemy wybrać się do Werony na romantyczny weekend we dwoje, czy też na dłuższy pobyt połączony z dokładniejszym zwiedzaniem tego magicznego miejsca, będziemy zadowoleni, a nasze wspomnienia będą na długo przywoływały uśmiech.

Werona jest miastem położonym w północno-wschodnim regionie Włoch, który nazywany bywa również Veneto. Przepływa przez nie rzeka Adyga, a nieopodal piętrzą się wzniesienia Alp Weneckich. Werona jest również jednym z bogatszych miast we Włoszech i głównym ośrodkiem handlowym w tym rejonie. Aglomerację zamieszkuje blisko pół miliona mieszkańców. Jeżeli zależy nam na zwiedzaniu, to znajdziemy tam mnóstwo interesujących zabytków z różnych epok, ale można poświęcić się tam również aktywnemu wypoczynkowi, spacerom po okolicach miasta, które obfitują we wspaniałe gaje, gdzie można zaznać ochłody i odrobiny spokoju.

Klimat w tej części Włoch odznacza się gorącymi latami oraz łagodnymi zimami. W okresie od czerwca do sierpnia słupek rtęci wskazuje tam prawie 30 stopni Celsjusza, więc będzie to najlepszy okres na zwiedzanie miasta. Gdy jednak nie przepadamy za takimi temperaturami, wtedy Werona zaprasza nas również późną wiosną oraz wczesną jesienią, kiedy to średnio odnotowuje się tam 20 stopni. Zimy są dość chłodne, a temperatura spada wówczas do około 3 stopni Celsjusza, a także często pojawia się tam deszcz. Przez cały rok pogoda odznacza się również umiarkowaną wilgotnością, która rankami oraz zimą przybiera postać snującej się po uliczkach Werony mgły.

Samo miast zadziwia nas wspaniałymi budowlami. Od czasów antycznych zachowały się tam rzymskie fortyfikacje i twierdze, które datuje się na I wiek przed naszą erą. Koniecznie warto zobaczyć majestatyczną Arenę, która wykorzystywana jest nadal jako miejsce spektakli, amfiteatr, teatr oraz Koloseum. Oprócz tego zachowały się bramy oraz most Pietra, a także mnóstwo innych ruin fundamentów, dróg i budowli. Z okresu średniowiecza z kolei pozostała wspaniale zachowana bazylika św. Zenona z unikalnym portalem, którą datuje się na XII wiek. Koniecznie trzeba przejść się też pod słynny balkon domu Julii ze sztuki Szekspira. Pozostałe ważne zabytki obejmują głównie bogato zdobione pałace, place czy też bramy, mosty i twierdze. W Weronie odbywa się też wiele imprez kulturalnych i festiwali, a lokalne muzea zapraszają wspaniałymi ekspozycjami, więc nie będziemy się tam nudzić.