+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Sofii od 399 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Sofia

Katedra Aleksandra Newskiego

Sofia jest stolicą i, co za tym zwykle idzie, zarazem największym miastem Bułgarii. Leży w zachodniej części kraju, w kotlinie położonej pośród gór, u stóp masywu górskiego Witosza. Przez miasto przebiega rzeka Bojańska.

Sofia jest bardzo popularnym turystycznie miastem. Niedaleko centrum podróżnych obsługuje lotnisko oferując im tanie bilety lotnicze. Miasto bardzo dba o swoje zabytki oraz centrum, gdzie znaleźć można wiele atrakcji zarówno na dzienne zwiedzanie i odpoczynek, jak i na nocne szaleństwa.

Jest to jedno z najstarszych miast Europy, które w dzisiejszych czasach doskonale łączy ze sobą historię i tradycję z nowoczesnością i atrakcjami turystycznymi. Jest także zaraz po Atenach najstarszą stolicą na Starym Kontynencie.

  • Czas letni: należy dodać 1h do czasu polskiego
  • Czas zimowy: należy dodać 1h do czasu polskiego

Ambasada w Sofia

Ambasada RP

ul.Chan Krum 46, 1000 Sofia

tel. (0-03592) 987-26-10, 987-26-60

fax: 987-29-39

e-mail: polamba@internet-bg.net

www.sofia.polemb.net

Lotniska w Sofia

Port Lotniczy Sofia – lotnisko usytuowane jest niespełna 6 km na wschód od centrum stolicy Bułgarii

Wymagane dokumenty Sofia

Obywatele Polski podlegają prawu do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem, który daje możliwość do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Czech do 90 dni jest paszport lub dowód osobisty.

Aktualności

Kolejna calodobowa Szalona Środa z PLL LOT

Logo_PLL_LOT

Dziś kolejna, cotygodniowa promocja LOTu. Od północy do północy można rezerwować tańsze bilety na 5 kierunków. Ceny od 329 PLN.