+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Shannon od 199 PLN• Loty z Wrocławia .


Informacje: Shannon

Shannon Int. Apt.

Niedawno zbudowane miasto w Irlandii niedaleko Limerick, które zaprasza ciekawymi krajobrazami najpiękniejszego regionu tego kraju. Chociaż samo Shannon nie oferuje nam wyjątkowych zabytków, to jego okolice są zdecydowanie warte odwiedzenia, ponieważ to właśnie tam będziemy mogli zobaczyć, jak wygląda zielona Irlandia, która przyciąga cały czas setki tysięcy turystów, którzy chcieliby poznać jej niezwykłą historię oraz kulturę. Jeżeli mamy wolny weekend i chcielibyśmy go spędzić na relaksujących spacerach lub też aktywnej turystyce, to z pewnością Shannon będzie dla nas świetną propozycją i przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia.

Shannon, zwane po irlandzku Baile na Sionnainne, znajduje się nad rzeką o tej samej nazwie w hrabstwie Clare w południowo-zachodniej Irlandii. Sama nazwa miasta pochodzi od rzeki Shannon, która swoje imię zawdzięcza z kolei celtyckiej bogini. W pobliżu miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który zaopatruje również niedalekie Limerick, i to między innymi on stał się główną przyczyną założenia tej miejscowości. W 2002 roku Shannon liczyło sobie nieco ponad 8 tysięcy mieszkańców, jednak w ostatnich latach liczba ta wzrosła do prawie 10 tysięcy. Oprócz lotniska swoje siedziby ma tam również dużo ważnych korporacji, między innymi Intel, Lufthansa, Symantec czy Zimmer, co zapowiada również dalszy dynamiczny rozwój tych rejonów, gdyż stworzona tam strefa ekonomiczna zachęca wielu przedsiębiorców do inwestowania.

Klimat w tym rejonie Irlandii odznacza się dość dużą nieprzewidywalnością, ponieważ często mówi się o tym kraju, że można doznać tam czterech pór roku w jednym dniu. Temperatury są jednak przeważnie umiarkowane, przy czym latem osiągają one około 15-20 stopni Celsjusza, a w ostatnich latach notuje się również upalne dni, kiedy słupek rtęci wskazuje powyżej 25 stopni i dochodzi do 30. Wiosna oraz jesień są chłodniejsze i wilgotniejsze z temperaturami rzędu 5-10 stopni. Zimy są łagodne, a termometry wskazują wtedy około zera, jednak zdarzają się także przymrozki. Przez cały rok opady są dość duże, więc lepiej zabrać ze sobą parasol, aby nie zaskoczyła nas nagła zmiana pogody. Najlepiej wybrać się do Shannon oraz w okolice tego miasta w sezonie wakacyjnym, gdyż wtedy będzie mogło nam one pokazać swoje piękno w pełni.

Shannon jest jedynym miastem w Irlandii, które zostało wybudowane we współczesnych czasach. Powstało w 1960 roku, a prawa miejskie uzyskało 22 lata później. Służy ono głównie jako miejskie zaplecze dla tamtejszych zakładów produkcyjnych oraz lotniska. Początkowo w Shannon nie znajdowało się nawet ani jedno centrum handlowe, jednak w ostatnich latach powstało tam wiele nowych osiedli i polepszyła się jakość całej infrastruktury.

Będąc w Shannon, warto wyruszyć na wycieczkę, podczas której będziemy mogli przypatrzyć się okolicy. Można zobaczyć tam zamki w Bunratty oraz w Craggaunowen, z których ten ostatni jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Irlandii, a także zobaczymy tam rekonstrukcję osady. Region Shannon to również zapierające dech w piersiach widoki z nadmorskich klifów i rozległe łąki.