+48 32 728 30 97, 800 000 556

Poznaj Budapeszt

Budapeszt bez wątpienia zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Miasto jest malowniczo położone, nad brzegiem Dunaju, a także podzielone na dwie części, Budę i Peszt. Nie brakuje tu zabytków i innych atrakcji. Warto poszukać tanich lotów do Budapesztu.

City Break Budapeszt
W Budapeszcie nie brakuje zabytków – warto zobaczyć m.in. Zamek Królewski, piękne kamienice czy Most Łańcuchowy. W trakcie spacerów słynnym deptakiem Váci utca można oglądać architekturę i podziwiać zabytki. Zawitaj do miasta wypełnionego muzyką i tańcem, malowniczo położonego nad Dunajem. Zwiedzanie Budapesztu to dobry pomysł na weekend z wielu powodów. Zaplanuj wizytę w tym niezwykłym mieście.


Najciekawsze atrakcje w Budapeszcie
Poświęć co najmniej jeden dzień na spacer po Budzie, a drugi po Peszcie. Weekend w stolicy Węgier to minimum, ale można przed dwa dni już sporo zobaczyć. Mając więcej czasu, warto wybrać się do pobliskich Wyszehradu i Szentendre.
• Stare Miasto: pełne zabytków, o średniowiecznym układzie uliczek.
• Zamek Królewski: siedziba Muzeum Narodowego. Na terenie zamku są m.in. Muzeum Historii Budapesztu, Węgierska Galeria Narodowa czy Muzeum Historii Współczesnej w Budapeszcie.
• Bazylika Świętego Stefana: największy kościół na Węgrzech; uwagę zwracają wnętrza wyłożone marmurem, które można podziwiać z antresoli 96-metrowej kopuły.
• Kościół św. Macieja: bogato zdobione wnętrza to kolejna z atrakcji. Świątynia jest kluczowym zabytkiem na Węgrzech, to tutaj byli koronowani węgierscy królowie.
• Baszta Rybacka: Wizytówka Budapesztu i punkt widokowy. Dobry punkt obserwacyjny, warto stąd podziwiać widok na drugą stronę rzeki i węgierski parlament.
• Dunaj: tani lot do Budapesztu bez rejsu Dunajem? Niemożliwe! Dobrym pomysłem jest też wieczorny spacer wzdłuż rzeki.
• Łaźnie: w mieście jest kilkanaście kompleksów łaźni, m.in. tureckich, neobarokowych czy łaźni Gellerta.
• Vaci Utca: jedna z głównych atrakcji, najważniejsza ulica w Budapeszcie; tu tętni życie nocne Budapesztu.
• Wzgórze Gellerta: jedno z kilku wzgórz, na których malowniczo położony jest Budapeszt. Na wzgórzu jest też cytadela, skąd można oglądać piękny widok na miasto. Wzgórze Zamkowe w Budapeszcie widnieje też na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
• Kuchnia węgierska: wyroby kiełbasiane, np. salami, słynne są wśród turystów. Kuchnia ta cechuje się ostrym i głębokim smakiem – spróbuj naleśników, ostrych zup, marynowanych pikli, faszerowanej papryki. Węgrzy znani są również ze znakomitych win.