Tanie latanie   Loty do Brema Loty do Bremy (Niemcy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Bremy z Łodzi
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Bremy z Łodzi
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Brema

pomnik Rolanda w Bremie

Brema jest niemieckim miastem położonym nad rzeką Wezerą w północnej części tego kraju. Nie jest częstym miejscem odwiedzin turystów, ale ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych atrakcji, zabytków oraz imprez kulturalnych, które odbywają się tam przez cały rok. Oprócz tego Bremę kojarzymy pewnie z „czterema muzykantami z Bremy”, czyli osłem, psem, kotem i kogutem z baśni braci Grimm. Pomnik tych zwierząt znajduje się w centrum miasta i jest jednym z jego symboli. Brema jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym oraz jest miastem portowym, co czyni z niej ważne miasto tranzytowe.

Pierwsze wzmianki o Bremie pochodzą już z VIII wieku, gdy to Karol Wielki postanowił założyć tam biskupstwo. Wskazuje to na fakt, że także przed tą datą Brema była dość dużą miejscowością. Prawa miejskie otrzymała ona w XIV wieku i należała też do Hanzy, czyli ligi nadmorskich miast, której zadaniem było zmonopolizowanie transportu morskiego w rejonie Morza Północnego i Bałtyckiego. Samo miasto jest położone wzdłuż rzeki po obu stronach jej brzegów.

Pogoda jest tam podobna do tej, jaką obserwujemy w Polsce. Lata są w miarę ciepłe, a zimy mroźne. Opady są również dość często widywane, zatem najlepiej jest wybrać się na wycieczkę do Bremy latem, by w pełni móc cieszyć się zwiedzaniem tego średniowiecznego miasta.

Najważniejszym budynkiem, który przyciąga też turystów, jest bremeński ratusz w stylu gotyckim, który jest wpisany na listę UNESCO. Przed ratuszem znajduje się słynny średniowieczny posąg Rolanda. Rycerz ten był inspiracją dla wielu ludzi żyjących w średniowieczu, a „Pieśń o Rolandzie”, która sławi jego zasługi na polu walki o ojczyznę, jest uznawana za jeden z piękniejszych poematów. Legenda mówi, że Brema będzie wolnym miastem, póki posąg Rolanda będzie jej bronił. Sam pomnik położony jest również na pamiętającym tamte czasy rynku Marktplatz, zatem samo centrum Bremy jest nieodłącznie związane z bogatą niemiecką historią.

Oprócz tego koniecznie należy zwiedzić katedrę św. Piotra, która także znajduje się w samym sercu miasta. Początki tej budowli datuje się na XI wiek, z tym, że była ona wielokrotnie przebudowywana. Obecnie jednak nadal zadziwia ona swoją monumentalnością, zdobnymi rozetami i strzelistymi wieżami i od setek lat niezmiennie góruje nam Bremą. Niedaleko katedry, przy głównym placu mieści się też budynek parlamentu, który chociaż odbiega swoim stylem architektonicznym od pozostałych obiektów, nie kłóci się z nimi swoim wyglądem. Będąc w Bremie, warto również przypatrzeć się wiekowym kamieniczkom, które oblegają starsze ulice, a także można przejść się do historycznej dzielnicy rybackiej. Miłośnicy piłki nożnej mogą zwiedzić stadion klubu piłkarskiego Werder Bremen. Gdy zmęczymy się zwiedzaniem, możemy odpocząć w jednym z licznych parków, a także posilić się w tradycyjnych restauracjach, które serwują lokalne specjały.

Po Bremie najłatwiej jest poruszać się piechotą. Centrum nie jest duże i spacerując, można zwiedzić większość najważniejszych zabytków. Poza tym warto postawić na rower lub też skorzystać z doskonale działającej komunikacji publicznej.