+48 32 728 30 97, 800 000 556

Shopping Praga – Zakupy w Pradze


Shopping – zakupy Praga

Praga to idealne miejsce dla miłośników zakupów. W mieście znajduje się kilkanaście centrów handlowych (dużą popularnością cieszy się Centrum SAPA przy ul. Libušská 319), mnóstwo sklepów i butików znanych projektantów.

Wielką zaletą zakupów w tym mieście są ceny. Praga nie jest drogim miastem, choć jako stolica gwarantuje oczywiście wydanie nieco większej ilości pieniędzy niż pozostałe czeskie miejscowości.

Idealnym miejscem na zakupienie ciekawych rzeczy jest ulica Prikope. W jej okolicy znaleźć można najbardziej wymyślne drobiazgi i ciekawe pamiątki.

Wśród turystów dużą popularnością cieszą się też miejskie targowiska, na których kupić można miejscowe produkty, świeże warzywa i owoce, artystyczne wyroby i pamiątki z Pragi. Prowadzi się na nich zwykle sprzedaż detaliczną oraz hurtową. Najchętniej odwiedzane targowisko to Holesovicka Trznice tuż obok stacji metra Vltavska. Bardziej kameralnym, ale również wartym zainteresowania targiem jest Florenc, zlokalizowane przy stacji metra o tej samej nazwie.