+48 32 728 30 97, 800 000 556

Shopping Amsterdam – Zakupy w Amsterdamie


Shopping – zakupy Amsterdam

Stolica Holandii słynna jest ze swoich ulicznych targowisk. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim znany wodny targ kwiatów, ale także takie targowiska jak Rynek Alberta Cyupa (w dzielnicy dzielnicy De Pijp, największy uliczny targ
w Europie, działający 6 dni w tygodniu) oraz Noordemarkt ( rynek w dzielnicy Jordaan, najmodniejszy bazar w mieście, czynny w soboty – kiedy to sprzedaje głównie ekologiczną żywność, książki i płyty oraz w poniedziałki oferując w większości konfekcję, starocie i antyki).

Amsterdam ucieszy na pewno niejednego miłośnika zakupów, ponieważ za rozsądne ceny oferuje wszelkie produkty jakie tylko przyjdą kupującym do głowy.

Większość sklepów pracuje w godzinach 10:00 – 18:00 od wtorku do piątku, a w poniedziałki sklepy otwiera się od 12:00 lub 13:00. W weekendy większość sklepów czynna jest tylko do 17:00.

Najbogatszą ofertę najciekawszych sklepów znaleźć można w centrum miasta. Zakupy najlepiej jest rozpocząć w okolicach placu Dam, gdzie znajduje się główny dom towarowy Amsterdamu – De Bijenkorf.

Zamknięte dla ruchu samochodowego ulice Haarlemerstraat-Nieuwedijk-Kalverstraat tworzą 4-kilometrowy pasaż handlowy pełen sklepów, sklepików, galerii handlowych i straganów.

Na szczególną uwagę zasługuje też Spiegelkwartier – dzielnica antykwariatów i galerii.

Tradycyjne holenderskie chodaki zakupić można w niemal każdym sklepie z pamiątkami, jednak chyba największy ich wybór znaleźć można w sklepie ‘t Klompenhuisje mieszczącym się przy Nieuwe Hoogstraat 9a.

Słynący z liberalności Amsterdam zadowoli chyba każdego amatora sex-shopów. De Wallen to dzielnica czerwonych latarni z mnóstwem tego typu sklepów proponująca niezwykle szeroki asortyment nawet najbardziej wymagającym
i pomysłowym klientom.

Aktualności

KLM: Walentynki 9 km nad ziemią!

KLM_chocolate_heart
W Walentynki KLM ma niespodzianki dla swoich pasażerów podróżujących na trasach międzykontynentalnych przez Amsterdam. Zamów dla ukochanej osoby prezent, który będzie jej wręczony na pokładzie samolotu KLM 9 km na ziemią!