+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Berlina od 389 PLN• Loty z Warszawy, Krakowa.


Shopping – zakupy Berlin

Zakupy w Berlinie to czysta przyjemność, oczywiście dla miłośników shoppingu. Ilość sklepów, domów handlowych, targów, etc. może bowiem przyprawić o ból głowy osoby unikające zatłoczonych miejsc, za to z pewnością ucieszy prawdziwych zakupowych hobbystów.

Ceny jakie proponują stołeczne sklepy coraz częściej są zdecydowanie miłym zaskoczeniem dla rosnącej ilości Polaków wyjeżdżających specjalnie w tym celu do stolicy Niemiec. Berlińskie punkty usługowo – handlowe życzą sobie zdecydowanie mniej niż ich polskie odpowiedniki. Co więcej, w Berlinie znaleźć można dosłownie wszystko (od eleganckich, wyszukanych kreacji, przez okazyjnie sprzedawane samochody aż do najtańszych bibelotów, jakie znaleźć można na tamtejszych pchlich targach).

Jedną z najbardziej znanych i najważniejszych handlowych ulic Berlina jest Kurfürstendamm. Znajdują się przy niej butiki światowej sławy projektantów mody, a także słynny dom towarowy KaDeWe. Na zakupy warto się także wybrać na ulicę Friedrichstraße oraz do centrum handlowego Arkaden, które znajduje się przy placu Poczdamskim.

Osoby poszukujące w Berlinie antyków czy staroci powinny wybrać się na pchle targi (czyli niemieckie Flohmarkety) odbywające się w każdej ze stołecznych dzielnic. Większość z nich czynna jest w weekendy, jednak bez większego problemu można natknąć się i na takie, które swe usługi świadczą w pozostałe dni tygodnia. Najbardziej znany i popularn Flohmarket to pchli targ przy Straße des 17. Juni w dzielnicy Charlottenburg.

Warto odwiedzić także przynajmniej kilka berlińskich butików, chociażby z ciekawości. Oferuje się w nich bowiem najróżniejsze, najciekawsze i najdziwniejsze przedmioty, które właśnie w tym mieście znajdują swoich nabywców. Ponadto sam wygląd i wystrój stołecznych butików stanowi nie lada ciekawostkę. Zakupy można tu zrobić m.in.
w butikach – galeriach, butikach – bunkrach czy butikach relaksacyjno – odprężających.

Większość niemieckich sklepów czynna jest od poniedziałku do piątku do godziny 20:00. W soboty zamykane są najpóźniej o godzinie 16:00, a w niedzielę ciężko jest znaleźć czynny sklep. Nieco inaczej sprawa wygląda w stolicy, gdzie znajduje się wiele sklepów całodobowych, czynnych także w weekendy domów czy centrów handlowych lub sklepów znajdujących się na dworcach autobusowych lub kolejowych.

Aktualności

Chorwacja z Berlina za 398 zł (długi weekend w sierpniu)

Plaża Pula
Majowy długi weekend już za nami, czas zaplanować następny. Proponujmy Chorwację z Berlina za 398 zł. Termin obejmuje długi weekend w sierpniu.