+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Patras Araxos informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych

Lotnisko Araxos to grecki port lotniczy o charakterze cywilno-wojskowym. Istnieje od 1984 roku i położony jest 45 km na zachód od przepięknej, pełnej zabytków miejscowości Patras, która jest trzecią pod względem wielkości aglomeracją greckią. Znajduje się też niedaleko (18 km) Cape Araxas, w bliskim sąsiedztwie autostrady nr 9 (E 55).

Lotnisko nazywane jest także portem lotniczym Agamemnona. Jest to nieduży port lotniczy, ale operują na nim od czasu do czasu firmy, które gwarantują pasażerom tanie loty – zwłaszcza podczas wakacyjnego sezonu.

Jednym z regularnych operatorów, który oferuje kursy między Patras a Norymbergą jest Air Berlin. Z jego usług korzysta nieco ponad 100 pasażerów rocznie.

Lotnisko posiada jeden niewielki terminal, w którym do dyspozycji podróżnych są podstawowe usługi, takie jak punkt medyczny, kantory, apteka, sklep wolnocłowy, restauracja, kawiarnia, przedstawicielstwa biur podróży, wypożyczalnie samochodów. Terminal przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Lotnisko Araxos obsługuje loty rejsowe, czarterowe i tanie linie lotnicze, które zapewniają pasażerom przeloty w korzystnych cenach oraz wiele promocji i zniżek. Podróżni korzystający z oferty niskokosztowych linii lotniczych zawsze mogą liczyć na tanie bilety lotnicze na trasach rozciągających się pomiędzy miastem a innymi miejscowościami kraju i Europy.

Wylatując lub przylatując na lotnisko obsługujące Araxos skorzystać można z oferty kilku linii lotniczych, np. Air Berlin (Norymberga), Belle Air (Tirana), Edelweiss Air (Zurych), Sun D’or International Airlines (Tela Aviv), Sky Express (Heraklion), TUIfly (Dusseldorf, Frankfurt, Hanower, Monachium, Stuttgart).

  • Czas letni: należy dodać 1h do czasu polskiego
  • Czas zimowy: należy dodać 1h do czasu polskiego

  • Szerokość geograficzna: 38° 9′ 3” N
  • Długość geograficzna: 21° 25′ 32” E

Dane teleadresowe lotniska Patras Araxos

Araxos National Airport
25200 KATO AHAIA
Greece
tel:. +30 26930 23598

fax: +30 26930 51524
e-mail:info@araxos-airport.com