+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Alicante informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych

Lotnisko Alicante to hiszpański port lotniczy o charakterze międzynarodowym. Funkcjonuje od 1969 roku i mieści się w El Altem oddalonym od przepięknego, historycznego Alicante o 9 km. Ze względu na specyficzne położenie portu lotniczego (znajduje się nad Morzem Śródziemnym) zwanego od regionu, na obszarze którego leży Alicante, z jego usług korzystają przede wszystkim turyści spragnieni słońca, udający się w atrakcyjne okolice Costa Blanca. Rocznie jest to ponad 9 mln osób. Ta imponująca liczba pasażerów czyni lotnisko szóstym najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Hiszpanii i jednym z bardziej ruchliwych w Europie.

Port lotniczy Alicante posiada dwa nowoczesne terminale, które są dość komfortowo wyposażone i spełniają oczekiwania pasażerów, zarówno turystów jak i biznesmenów. Lotnisko jest przyjazne dla pasażerów podróżujących z małymi dziećmi, zostało także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, które cierpią na dysfunkcje ruchowe. W terminalach znajdziemy kilka sklepów, restauracji, kawiarni, kantory, bankomaty, apteki, punkty medyczne, przedstawicielstwa biur podróży, wypożyczalnie samochodów, kafejki internetowe itp. W pobliżu terminali mieszczą się parkingi oraz przystanki autobusowe i postój taksi.

Lotnisko Alicante obsługuje loty rejsowe, czarterowe i tanie linie lotnicze, które zapewniają pasażerom przeloty w korzystnych cenach oraz wiele promocji i zniżek. Podróżni korzystający z oferty niskokosztowych linii lotniczych zawsze mogą liczyć na tanie bilety lotnicze na trasach rozciągających się pomiędzy miastem a innymi lotniskami Europy oraz świata.

Irlandzki Rynair słynący z tanich połączeń lotniczych ma tutaj od 2007 roku swoją bazę. Od tego czasu proponuje także pasażerom z różnych części Europy tanie bilety lotnicze do Alicante. Tanie loty w ten region Hiszpanii oferują także i inni operatorzy. Warto więc śledzić ich promocje.

Wylatując lub przylatując na lotnisko obsługujące Alicante skorzystać można z oferty wielu linii lotniczych. Większość operatorów lata do Alicante sezonowo, a więc od kwietnia do listopada, wtedy, gdy na wybrzeżu jest jeszcze dosyć ciepło.

Wśród przewoźników oferujących loty do Alicante są: Aer Lingus, Air Algerie, Air Berlin, Air Europa, Air Finland, bmibaby, British Airways, Bulgaria Air, Clickair, Flybe, Flyglobespan, Iberia, Iceland Express, Jet2.com, Jetairfly, Monarch Airlines, Norwegian, Palmair, S7 Airlines, SAS, Spanair, transavia.com, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, Vueling.

  • Czas letni: jak w Polsce
  • Czas zimowy: jak w Polsce

  • Szerokość geograficzna: 38° 16′ 59” N
  • Długość geograficzna: 0° 34′ 0” W

Dane teleadresowe lotniska Alicante

Alicante Airport Spain

E-03071 Alicante

tel.: +34 96 691 90 32
fax: +34 96 691 93 54
e-mail: alcinfo@aena.es