+48 32 728 30 97, 800 000 556

Jak szukać tanich lotów?

Na tanie-latanie znajdziesz tanie loty w różne miejsca na świecie – spełnij marzenie o podróży poślubnej, odkrywaj uroki egzotyki albo wyskocz na weekend do Paryża czy Pragi. Korzystaj z wybranych okazji! Jak? Poznaj podstawowe triki, które pomogą znaleźć tanie bilety lotnicze.
Tanie Latanie – bilety lotnicze w dobrej cenie

Na tanie-latanie znajdziesz w jednym miejscu najlepsze oferty lotów – zarówno tanich linii, jak i regularnych. Porównuj ceny, ale też poznaj kilka ważnych zasad, które pomogą Ci latać za jak najniższą cenę – odkrywanie świata wcale nie musi być drogie! Wybierz inne lotnisko docelowe lub delikatnie zmodyfikuj datę powrotu, a może okazać się, że cena biletu będzie znacznie niższa. Podpowiadamy, jak latać tanio!
Porównywarka lotów
Porównuj oferty kilku linii, korzystając z wyszukiwarek lotniczych. Dostępne na naszej stronie narzędzie skanuje propozycje kilkuset linii. Nowoczesny system tanich lotów przefiltruje połączenia na 3038 lotnisk na całym świecie. To proste rozwiązanie, aby latać tanio i oszczędzać czas oraz pieniądze.
Bagaże w samolocie
Szukaj ofert promocyjnych
Bądź na bieżąco i śledź aktualne promocje. Wystarczy sprawdzać regularnie naszą stronę – znajdziesz tu bilety lotnicze, ale i różne inspiracje. Możesz też ustawić alerty, by nie przegapić dobrych okazji, sprawdzać oferty first lub last minute, promocje na loty czarterowe itd.
Rezerwuj bilety wcześniej
Warto rezerwować bilety lotnicze z wyprzedzeniem – nawet kilkumiesięcznym. Dotyczy to głównie wylotów w sezonie wysokim – np. w wakacje czy w okresie świątecznym, gdyż wtedy najwięcej osób planuje podróże. Ceny są wysokie, ale jeśli dokonasz rezerwacji odpowiednio wcześniej, zapłacisz mniej. W szczycie sezonu jest najdrożej – podobnie jak w weekend. Zmień datę wylotu na środek tygodnia, a zaoszczędzisz na bilecie. Prawdą jest, że rezerwacja z dużym wyprzedzeniem wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego ubezpiecz lot od kosztów rezygnacji z biletu. Otrzymasz zwrot pieniędzy w razie zdarzeń losowych, np. wypadku czy choroby.
Wybór terminu. Bądź elastyczny
Warto określić datę orientacyjną, czyli być elastycznym. Jeśli nie musisz kupować lotu na konkretny dzień, wybierz dłuższy przedział czasu – w ten sposób zwiększasz szansę na tanie loty. Czasami wystarczy przesunąć wylot o dzień lub dwa albo zmienić jedynie porę dnia, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.

Tanie loty do Paryża, ale na które lotnisko?
Sprawdź połączenia na inne lotnisko – czasami wystarczy wybrać mniej popularne, aby zdecydowanie obniżyć cenę biletu. Jeśli do wyboru jest kilka lotnisk, porównaj ceny biletów na każde z nich. Zorientuj się też, jaki jest koszt dojazdu do miejsca docelowego – np. centrum lub do Twojego hotelu. Sprawdź, jak można tam dojechać komunikacją miejską, ile zapłacisz za taksówkę lub innego przewoźnika, ile potrwa podróż i jaki zapewni komfort. Jeśli wybierzesz apartament pod miastem, z innego lotniska niż główne dojazd może być krótszy, a zatem też tańszy. Jednak ta opcja nie zawsze musi okazać się opłacalna – warto wszystko dokładnie przeanalizować.