+48 32 728 30 97, 800 000 556

Czym są tanie linie lotnicze?

 

Jeśli szukasz tanich lotów, sprawdź oferty tzw. tanich linii lotniczych. Zwykle mogą zaproponować tanie bilety lotnicze w porównaniu z liniami.

 

Skąd niskie ceny biletów?

Niskie ceny biletów lotniczych to wynik kilku czynników – głównie oszczędności. W samolotach takich przewoźników jest więcej miejsc, a to oznacza niższy komfort podróży. Poza tym dysponują jedynie klasą ekonomiczną. Podczas podróży nie otrzymuje się przekąsek, co też warto odnotować.

Aby jednak wydać na bilety niewiele, może to być dobry wybór – na trasach popularnych i stosunkowo krótkich tym bardziej warto. Samoloty lądują na mniejszych lotniskach, to też warto wziąć pod uwagę – tym bardziej, że wielu podróżnych o tym zapomina. Zaskoczenie i nagła konieczność opracowania opcji dojazdu do centrum bywa uciążliwa. Poza tym są to dodatkowe pieniądze.

Samoloty tanich przewoźników od razu są przygotowywane do następnego lotu – tuż po wylądowaniu Dlaczego? W ten sposób mogą pokonać kilka razy wybraną trasę, ale głównym powodem jest fakt, że każdy postój na lotnisku oznacza kolejne koszty, m.in. za obsługę. Minusem jest jednak większe eksploatowanie maszyn.

Tanie linie – są też dopłaty

Warto też wiedzieć, że wybór tanich linii często oznacza dopłaty – w cenie są przeloty i bagaż podręczny. Za posiłek, bagaż rejestrowany, pierwszeństwo wejścia na pokład, zmianę w rezerwacji często naliczane są opłaty dodatkowe.