Tanie latanie   Loty do Kolonia Loty do Kolonii (Niemcy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Kolonii z Katowic
od 129zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Kolonii z Katowic
od 129zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

Informacje: Kolonia

Kolonia

Jedno z większych miast w Niemczech, które przyciąga turystów głównie swoją majestatyczną katedrą, która stanowi też o fakcie, że miejscowość ta jest jednym z ważniejszych europejskich ośrodków kultu religijnego Kolonia to urokliwa metropolia mająca nam do zaoferowania znacznie więcej atrakcji, dlatego jeżeli zależy nam na poznaniu Niemiec oraz historii, kultury czy obyczajów tego kraju, to z pewnością to miejsce będzie jednym z lepszych. Sama Kolonia jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym oraz akademickim, ponieważ mieszczą się tam liczne uniwersytety. Na pewno spędzimy tam niezapomniane chwile i będziemy zadowoleni z pobytu. W pobliżu miasta znajduje się również port lotniczy, co sprawia, że jest to ważny węzeł transportowo-komunikacyjny i także nam uda się tam dotrzeć szybko i łatwo.

Kolonia położona jest w landzie Nadrenia Północna-Westfalia w zachodniej części Niemiec. Jest to czwarte co do wielkości miasto, które liczy sobie przeszło milion mieszkańców. Kolonia jest malowniczo usytuowana nad Renem, który niestety w przeszłości odpowiedzialny był za liczne powodzie, w wyniku których miasto było poważnie zalewane. W czasie wojny zostało ono niemal całkowicie zniszczone, dlatego zabudowania w Koloni w większości pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku, jednak można podziwiać tam wiele interesujących zabytków, które przetrwały wojenną zawieruchę lub zostały zrekonstruowane. Można również odpocząć tam w licznych parkach, które rozsiane są po wszystkich dzielnicach miasta. Z wyjazdu do Kolonii będą również zadowoleni miłośnicy dobrej rozrywki, ponieważ można tam znaleźć mnóstwo pubów, dyskotek i klubów, w których będzie można bawić się do białego rana Napijemy się tam również wybornego piwa z lokalnych browarów, a także zasmakujemy w tradycyjnej niemieckiej kuchni.

Pogoda w Kolonii jest bardzo sprzyjająca turystyce. Najwyższe temperatury notuje się pełnią lata, czyli w lipcu oraz sierpniu, ale okoliczne miesiące również odznaczają się korzystnymi wartościami na słupku rtęci. Zazwyczaj temperatura waha się wtedy pomiędzy 20 a 25 stopniami Celsjusza, ale zdarzają się również gorące dni, kiedy termometry wskazują ponad 30 stopni. Wiosny i jesienie również są ciepłe, a temperatury wynoszą wtedy od 5 do 10 stopni Celsjusza. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy pojawiają się przymrozki. Przez cały rok zdarzają się jednak opady deszczu, więc warto zabrać ze sobą parasol.

Historia Kolonii rozpoczyna się w czasach Imperium Rzymskiego, ponieważ miasto zostało założone przez Agrypinę, żonę cesarza Klaudiusza. Jest to tym samym jedno z najstarszych niemieckich miast. Dość szybko zbudowano tam kościół i siedzibę biskupstwa. W średniowieczu Kolonia należała do Hanzy, co znacznie przełożyło się na jej bogactwo oraz popularność. Z tamtych czasów pochodzi majestatyczna i górująca nad miastem katedra świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, która jest również jej symbolem. Zobaczymy tam również wiele interesujących kościołów romańskich i gotyckich, a także warto zwiedzić tamtejszy ratusz.