Tanie latanie   Loty do Heraklion Loty do Heraklion (Grecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Heraklionu z Berlina
od 648.93zł
Linie lotnicze

 
Loty do Heraklionu z Warszawy
od 1750.94zł
Linie lotnicze SAS
SAS

 
Loty do Heraklionu z Kijowa
od 1892.62zł
Linie lotnicze Aeroflot
Aeroflot

Informacje: Heraklion

forteca Rocca al Mare

Heraklion to największe miasto na greckiej wyspie Kreta, które jest również jej głównym ośrodkiem administracyjnym. Bliskość unikalnych zabytków, takich jak antyczny pałac w Knossos czy też weneckiej twierdzy Koules sprawiają, że Heraklion jest co roku odwiedzany przez miliony turystów, którzy chcą również odpocząć na piaszczystych wybrzeżach Krety, gdzie można zrelaksować się nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. W pobliżu znajduje się też mnóstwo innych ciekawych miasteczek, które będą dodatkowo stanowiły świetną atrakcję dla tych, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z kulturą oraz obyczajami Grecji.

Samo miasto położone jest na północnym wybrzeżu Krety, zatem można tam również skorzystać z możliwości wypoczynku na plażach. Chociaż samo miasto nie jest duże, ponieważ liczy sobie niecałe 140 tysięcy mieszkańców, to w sezonie przyjeżdża tam mnóstwo osób, które chcą spędzić tam niezapomniane wakacje. Klimat jest tam bardzo sprzyjający, ponieważ przez większość dni w roku jest ciepło i nie pada deszcz. Latem temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni Celsjusza, a przeważnie wynosi o wiele więcej. Gorące i suche dni są jednak bardzo przyjemne, ponieważ orzeźwia je wiejąca znad morza bryza. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy słupek rtęci spada poniżej zera. Jeżeli zatem zależy nam na wypoczynku w cieniu parasola na kreteńskiej plaży, wtedy najlepiej będzie pojechać tam podczas pełni lata. Jeżeli jednak chcielibyśmy postawić na aktywną turystykę oraz zwiedzanie okolicy, wtedy warto wybrać się do Heraklionu wiosną lub jesienią, gdy temperatury nie są jeszcze tak wysokie, a także w mieście nie ma tak dużych tłumów turystów.

Heraklion może poszczycić się wspaniałą historią, która obecnie również odczuwalna jest w każdym zakamarku miasta. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą sprzeda prawie 9 tysięcy lat. Na około dwa wieki przed naszą erą rozwijała się tutaj kultura minojska, której świadectwem są pozostałości pałacu w Knossos, który jest też związany z mitem o potwornym Minotaurze. Następnie Heraklion znajdował się przez wiele wieków pod panowaniem Wenecjan oraz Turków. Tureckie Imperium Osmańskie pozostawiło po sobie liczne zabytki, które obecnie można oglądać w Heraklionie, wówczas nazywanym Megalo Kastro, czyli „Wielki Zamek”. Aktualna nazwa miasta pochodzi od imienia mitycznego herosa Herkulesa.

Będąc w Heraklionie, koniecznie trzeba przeznaczyć czas na odwiedzenie niedalekiego pałacu w Knossos. Sam pałac zajmuje dużą powierzchnię i zachowały się w nim unikalne posadzki, malowidła naścienne i freski, które świadczą o wielkości kultury minojskiej. W samym Heralionie z kolei warto zobaczyć średniowieczną wenecką twierdzę Koules nazywaną też Rocca al Mare, która mieści się w porcie. W miejscowym Muzeum Archeologicznym będzie można z kolei zobaczyć eksponaty pochodzące z wykopalisk, które są wspaniałym świadectwem kultury oraz historii Grecji i samej Krety. Oprócz tego w mieście czeka nas możliwość spróbowania lokalnych przysmaków w tradycyjnych greckich tawernach oraz zaznajomienia się z obyczajami Kreteńczyków.Aktualności

Z WizzAir do Grecji
Ballos_Bay_Kreta To już pewne - WizzAir poleci z Warszawy na dwie greckie wyspy! Połączenia sezonowe rozpoczną się dopiero w czerwcu 2014 roku, ale bilety są JUŻ w sprzedaży.


Linki

Tanie loty