Tanie latanie   Loty Dubaj   Lotnisko Dubaj  Lotnisko Dubaj - Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie


Port Lotniczy Dubaj to międzynarodowe lotnisko położone w dzielnicy Garhound, 4 km na południowy wschód od centrum Dubaju. Największy port lotniczy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmuje trzynaste miejsce pod względem obsługi pasażerów wśród lotnisk na świecie. Lotnisko jest głównym portem przesiadkowym linii lotniczych Emirates, które obsługują ponad 60 % wszystkich klientów lotniska. Od niedawna działa na jego terenie nowy terminal obsługujący wyłącznie linie Emirates. Terminal ten noszący nr 3 jest największym budynkiem na świecie pod względem powierzchni.

W 2008 roku port obsłużył prawie 38 milionów pasażerów, ale lotnisko może poradzić sobie z obsługą nawet 60 milionów pasażerów rocznie. Z lotniska w Dubaju ponad 125 linii lotniczych oferuje połączenia do 200 miejsc na całym świecie. Port lotniczy w Dubaju wygrał wiele nagród za profesjonalizm i znakomite usługi oraz architekturę budynku. Pasażerom szczególnie przypadły do gustu palmy zapewniające wiele zieleni w strefie tranzytowej.

Lotnisko dysponuje trzema terminalami. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi oraz niepełnosprawnych, a także wiele usług typowych dla lotnisk tej wielkości, które umilają czas spędzony na lotnisku. Znaleźć tam można wiele sklepów, punktów gastronomicznych, usługowo-handlowych czy zapewniających rozrywkę. Dostępne są także punkty informacji hotelowej i punkty informacji lotniskowej.

Władze portu lotniczego planują dalsze unowocześnianie i rozbudowę lotniska w Dubaju. Do 2017 roku port ten ma stać się największym lotniskiem na świecie i pełnić funkcję „miasta w mieście”. Dubaj posiadać ma pięć pasów startowych, nowe terminale i osiągać przepustowość sięgającą 160 milionów obsłużonych w ciągu roku pasażerów. Inwestycja ta ma pochłonąć ponad 30 miliardów dolarów. Port lotniczy w Dubaju obsługuje regularne linie lotnicze oraz przewoźników niskokosztowych, którzy gwarantują swoim klientom tanie bilety lotnicze.

  • Czas letni: brak czasu letniego w 2012 roku (należy dodać 2 godziny do czasu polskiego)
  • Czas zimowy: należy dodać 3 godziny do czasu polskiego
  • Szerokość geograficzna: 25° 15' 0'' N
  • Długość geograficzna: 55° 21' 28'' E

Dane teleadresowe lotniska Dubaj

Dubai International Airport
PO Box 2525,
Dubai,
UNITED ARAB EMIRATES
tel.: +971 (0)4 2162525
www.dubaiairport.com

2013-07-25
Loty do Dubaju za 740 zł!
Burj Al Arab Nie lada gratka dla miłośników Orientu… i super okazji! UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES mają w swojej ofercie bilety do Dubaju za 740 zł. Nawet biorąc pod uwagę koszty związane z uzyskaniem wizy i dojazdem do Wilna - trzeba przyznać - cena jest śmiesznie niska! Bilet w opcji multicity. wiecej »
 

2013-07-09
Fantastyczne ceny na Bliski Wschód - tylko do jutra!
Szybka_Promocja_Qatar_Airways

Nawet do 40% taniej do wybranych miast Bliskiego Wschodu


Zapraszamy do skorzystania z błyskawicznej oferty specjalnej Qatar Airways na podróż do wybranych miast Bliskiego Wschodu. Tylko do 10 lipca ceny do Abu Zabi, Dubaju, Dżeddy, Kuwejtu oraz Maskatu nawet do 40% niższe!wiecej »
 

2013-06-25
Poznaj Bliski Wschód z Arabian Airpass
Meczet_Sultan_Qaboos Dzięki Emirates Airlines z bazy w Dubaju możesz łatwo odwiedzić 12 miast regionu: od Egiptu po Oman. Nie obowiązuje minimalna długość pobytu, a ceny zaczynają się od zaledwie 60 dolarów za odcinek lotu w klasie ekonomicznej.

wiecej »
 

Linki

O Dubaj
Dubaj

Kurs waluty:

1 AED = 1.2 PLN


Bilety lotnicze Dubaj

Dubaj od: 2199 zł Air France

Linie lotnicze: Air France
Okres wylotu:
od: 2015-02-13, do: 2015-06-30
Dubaj od: 2259 zł KLM

Linie lotnicze: KLM
Okres wylotu:
od: 2015-02-16, do: 2015-06-30

Opinie nt. lotniska Dubaj

Ogólna ocena
0,0/5
Dojazd na lotnisko 0,0
Baza hotelowa w okolicach lotniska 0,0
Komfort oczekiwania na lotnisku 0,0
Baza gastronomiczna na lotnisku 0,0
Sklepy na lotnisku 0,0
Lokalizacja lotniska 0,0
Czystość lotniska 0,0
Oznakowanie lotniska 0,0
Liczba ocen: 0, liczba opinii: 0

 
Ogólna ocena lotniska
Dojazd na lotnisko
Baza hotelowa
Komfort oczekiwania
Baza gastronomiczna
Sklepy na lotnisku
Lokalizacja lotniska
Czystość lotniska
Oznakowanie lotniska
Ocena lotniska Dubaj : - Gość,