Tanie latanie   Linie lotnicze   Virgin Atlantic Virgin Atlantic


Linia Virgin Atlantic powstała w Wielkiej Brytanii. Należy do Richarda Bransona, Virgin Group oraz Singapore Airlines. Główna siedziba linii znajduje się w Crawley w Anglii, a główną bazą lotniczą jest londyńskie lotnisko Gatwick oraz Heathrow. Linia głównie obsługuje połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej oraz Azją, Australią i Bliskim Wschodem. Rocznie Virgin Atlantic przewożą nawet ponad 5 milionów pasażerów, oprócz tego linia posiada licencję na przewóz cargo i poczty.

Pomysł stworzenia linii pojawił się w 1982 roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie połączenia Wielkiej Brytanii z Falklandami, w głowach amerykańskiego prawnika i byłego pilota. Jednak pierwotny pomysł został porzucony, a kolejne dwa lata wspólnicy spędzili na poszukiwaniu sposobu na zdobycie potrzebnych licencji. Pierwszy lot został wykonany dopiero w 1984 roku pomiędzy Gatwick a Newark Liberty, przy użyciu lizingowanego Boeinga.

Na pokładzie Virgin Atlantic

Samoloty Virgin Atlantic zazwyczaj są wyposażone w trzy klasy ? ekonomiczną, ekonomiczną premium oraz klasę wyższą.
Klasa ekonomiczna to darmowe posiłki i napoje oraz zestaw udogodnień. Klasa ekonomiczna premium to pierwszeństwo w wejściu na pokład, więcej miejsca na nogi, drink powitalny oraz zasilanie do laptopa przy siedzeniu. Klasa wyższa jest porównywalna do klasy biznesowej u innych przewoźników. Mamy tutaj do dyspozycji siedzenia rozkładane do pozycji i wielkości łóżka, zasilanie do laptopa oraz iPoda, większy wybór w menu, barek oraz specjalne poczekalnie na większości lotnisk.

Flota Virgin Atlantic

Obecnie linia posiada około 40 maszyn, a kolejne 21 jest w drodze. W tej chwili linia wykorzystuje Airbusy A340-600, A640-300 oraz Boeingi 747-400.

Maszyny Virgin Atlantic pomalowane są na biało, ogony na czerwono, podobnie jak silniki. Na ogonie znajduje się wielki biały napis ?Virgin?, a pełna nazwa linii w kolorze niebieskim zdobi część samolotu ponad linią okien w okolicy skrzydeł.