+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Stambułu od 644 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Stambuł

Stambuł

Stambuł, z języka tureckiego nazywany także Istambułem (tur. İstanbul) jest największym miastem w kraju oraz jednym z największych na świecie. Przez cieśninę Bosfor podzielony jest na część azjatycką oraz europejską. Pełni też funkcję stolicy prowincji o nazwie İstanbul.

Miasto jest najważniejszym ośrodkiem finansowym Turcji oraz jednym z głównych ośrodków przemysłowych w kraju. W Stambule znajduje się także pięć uniwersytetów (najstarszy z 1453 roku), jest więc także jednym z ważniejszych tureckich ośrodków edukacyjnych.

Miasto znajduje się pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Egejskim.

Jest wyjątkową mieszanką Zachodu i Orientu.

  • Czas letni: należy dodać 1 h do czasu polskiego
  • Czas zimowy: należy dodać 1 h do czasu polskiego

Hotele Stambuł

Stambuł oferuje naprawdę bogaty wybór miejsc noclegowych. W mieście skorzystać można z usług mnóstwa hoteli. Znaleźć można oczywiście i bardzo drogie, ekskluzywne, ale również i tańsze. Ceny noclegów w miejskich hotelach zaczynają się już od kilkunastu euro. Polecane i tanie hotele to między innymi Pera Sultan Hotel & Hostel, Hotel Yeni, Birbey, Babil, Sipahi, Grand Ant, Grand Mark, Emin Hotel, Padova Otel, Kanada, Antik Ipek, Kanada, Hotel Melita, Aquarium Hotel Istanbul, Bergama, Palmalife, Moonlight Pension, Galata Istanbul Hotel, Turvan Hotel, Best Nobel Hotel, Istanbul Holiday Hotel, Fatima Sultan Hotel, Grand Ons, Hotel Dogu Express, Boutique Albion Hotel Sultanahmet czy Alahan.

Lotniska w Stambuł

Port Lotniczy Stambuł-Atatürk znajdujący się w odległości 15 km na południowy wschód od centrum Stambułu.

Wymagane dokumenty Stambuł

Obywatele Polski, którzy planują wjazd na teren Turcji muszą posiadać wizę. Uprawnia ona do pobytu na terenie tego kraju do 30 dni i nie ma możliwości jej przedłużenia. Koszt wyrobienia wizy to około 10 euro*.

Dokument ten nie jest jednoznaczny z pozwoleniem na pracę na terenie Turcji.
Poza wizą niezbędnym dokumentem, który trzeba mieć przy sobie jest paszport z datą ważności przynajmniej 6 miesięcy. Warto nadmienić, że wymóg ten nie zawsze jest ściśle przestrzegany w przypadku grup zorganizowanych.

Ambasada w Stambuł

Ambasada RP

Atatürk Bulvari 241

Kavaklidere PK 20, 06650 Ankara

tel. (00 90312) 4572 000

fax. 467 89 63

e-mail: polamb@superonline.com

www.stambulkg.polemb.net

Aktualności

Kolejna calodobowa Szalona Środa z PLL LOT

Logo_PLL_LOT

Dziś kolejna, cotygodniowa promocja LOTu. Od północy do północy można rezerwować tańsze bilety na 5 kierunków. Ceny od 329 PLN.