+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Neapolu od 780 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Neapol

Zamek Jajeczny

Przepiękne nadmorskie miasto, które co roku przyciąga miliony turystów. Neapol jest niezwykłym miejscem we Włoszech i z pewnością warto je odwiedzić, gdyż czekają tam na nas wspaniałe zabytki, ale również malownicze krajobrazy, ciekawa okolica, a także przepyszna włoska kuchnia. Neapol to ojczyzna pizzy, spaghetti po neapolitańsku, lodów włoskich, a także słynnej mafii Camorra. W tym mieście nie będziemy się nudzili, ponieważ na każdym kroku czekają tam na nas interesujące atrakcje, które sprawią, że przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia, a także będziemy chcieli tam powrócić przy każdej nadarzającej się okazji. Wygodną oraz szybką podróż zapewni nam bliskość międzynarodowego portu lotniczego, a akompaniować w naszej wycieczce będzie nam słoneczna pogoda i niesamowita atmosfera tego włoskiego miasta.

Neapol położony jest w zachodniej części Włoch. Jest to miasto portowe, które od wieków czerpało z tego tytułu swoje bogactwo oraz sławę. Dzisiaj jest to głównie ważny ośrodek kulturalny, gospodarczy i naukowy, który zaprasza nie tylko turystów, ale również inwestorów oraz studentów, gdyż znajduje się tam ważny uniwersytet. Neapol położony jest nad malowniczą Zatoką Neapolitańską, która jest częścią Morza Tyrreńskiego. Nieopodal wznosi się wulkan Wezuwiusz, a sama okolica miasta zaprasza nas do spacerów i wycieczek rowerowych, ponieważ będziemy mogli podziwiać tam zapierające dech w piersiach widoki, a także ochłodzimy się w gajach oliwnych oraz pod cytrusowymi drzewami. W samym mieście również znajdziemy ochłodę, wystarczy wspomnieć o ogrodach Villa Comunale, które zostały założone w XVIII wieku przez króla Ferdynanda IV. W pobliżu miasta znajdują się również wyspy Ischia i Capri.

Klimat w tym regionie jest idealny dla turystów, ponieważ słońce świeci tam przez większość dnia, a lekka bryza znad morza przynosi orzeźwienie w największe upały. Najwyższe temperatury notuje się w Neapolu w okresie od czerwca do września, a w lipcu i sierpniu dochodzą one nawet do 30 stopni Celsjusza, co sprawiło, że miasto to było ulubionym kurortem wypoczynkowym cesarzy rzymskich. Wiosny oraz jesienie są ciepłe, a słupek rtęci wskazuje wtedy około 15 stopni, przy czym pojawiają się okresowe deszcze. Zimy są łagodne i wilgotne z temperaturami rzędu 10 stopni Celsjusza. Do Neapolu najlepiej pojechać pełnią lata, gdy będzie można doświadczyć również wielu ciekawych imprez kulturalnych. We wrześniu odbywają się święta Cudu Krwi Świętego Januarego, który jest również patronem miasta.

Sam Neapol ma swoje korzenie w V wieku przed naszą erą, kiedy to został założony przez Greków. Szybko stał się ważnym miastem Imperium Rzymskiego, a w późniejszych latach dostał się pod władanie Bizancjum, Królestwa Aragonii, Królestwa Obojga Sycylii, by w XIX wieku stać się miastem zjednoczonych Włoch. Dzisiaj na jego terenie można podziwiać wiele interesujących zabytków, które dotrwały do naszych czasów i sprawiły, że Neapol został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z pewnością warto zobaczyć średniowieczny zamek Castel dell’Ovo, który położony jest na niewielkim półwyspie wcinającym się w morskie wody. Głównym symbolem miasta jest z kolei majestatyczny Castel Nuovo. Oprócz tego zajrzyjmy do tamtejszych pięknych i zabytkowych kościołów.