+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Manchesteru od 389 PLN• Loty z Warszawy, Rzeszowa.


Informacje: Manchester

centrum Manchester

Jedno z większych miast Wielkiej Brytanii, ważny ośrodek przemysłowy i handlowy, a także ciekawe miejsce do spędzenia tam wakacji. Manchester to nie tylko znane na całym świecie kluby piłkarskie, ale również wspaniałe zabytki oraz malownicze okolice, gdzie będzie można miło spędzić swój czas. Do miasta przyjeżdżają głównie turyści, którzy zachęceni są zapoznaniem się z kulturą oraz historia Anglii, a także inwestorzy, ponieważ Manchester oferuje im doskonałe warunku do prowadzenia przedsiębiorstw, oraz osoby poszukujące pracy. Jest to również miasto uniwersyteckie oraz mieszczą się tam ważne ośrodki badawcze i naukowe. Z pewnością będziemy zadowoleni z wyjazdu do tego miasta, gdyż czeka tam na nas mnóstwo atrakcji. Niedaleko Manchesteru znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, więc do dostaniemy się tam szybko i wygodnie.

Manchester mieści się w północno-zachodniej części Wielkiej Brytanii i często nazywany jest stolicą północy Anglii. Leży w rozległej dolinie, która uformowana jest przez niedalekie Góry Pennińskie. Przez centrum miasta przepływa rzeka Irwell, a na południu jest ono odgrodzone rzeką Mersey. Okolice są bardzo malownicze i warto poświęcić czas na wycieczkę rowerową czy też spacer po wrzosowiskach i równinach, a także wzniesieniach górskich, skąd rozciąga się przepiękna panorama miasta. Sam Manchester liczy sobie przeszło 460 tysięcy mieszkańców, ale cała aglomeracja skupia ponad 2 miliony osób, co sprawia, że jest to jedno z większych skupisk ludności na Wyspach Brytyjskich, które zasiedlone jest przez zróżnicowaną pod względem etnicznym społeczność.

Klimat w Manchesterze jest charakterystyczny dla Anglii. Doświadczymy tam ciepłego lata oraz mroźnej zimy. Najwyższe temperatury notuje się tam w okresie od czerwca do września, kiedy słupek rtęci pokazuje około 20 stopni Celsjusza. Wiosny i jesienie są chłodniejsze, a temperatury wahają się wtedy od 2 do 10 stopni. Zimą termometry wskazują około zero stopni, jednak samo miasto rzadko jest zasypywane śniegiem. Biały puch pojawia się za to często na zboczach Penninów oraz drogach dojazdowych do miasta. Przez cały rok można zauważyć tam umiarkowane opady deszczu, więc wybierając się do Manchesteru, warto zabrać ze sobą parasol. Najlepszym czasem na odwiedzenie miasta będzie sezon letni, ponieważ wtedy odbywają się też liczne koncerty i festiwale, a także samo miasto można wygodnie i miło zwiedzać ze względu na słoneczną pogodę.

Historia Manchesteru rozpoczyna się w I wieku naszej ery, kiedy Rzymianie wznieśli tam twierdzę warowną. Przez wiele lat była to niewielka miejscowość, jednak w okresie rewolucji przemysłowej w XVIII wieku zaczęło do niej spływać mnóstwo ludzi i tym samym całe miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać. Stworzono zakłady włókiennicze i do dzisiejszego dnia miasto to jest potentatem w produkcji wysokich jakościowo tkanin. Będąc w Manchesterze, koniecznie należy zobaczyć tamtejszą XV-wieczną katedrę oraz ratusz. Przechadzając się po mieście, naszą uwagę zwróci również wiktoriańska i gregoriańska zabudowa.

Aktualności

Było Maroko, były Kanary, a dziś hit – Portugalia w maju od 377 zł!

Plaza_Pinhao_Algarve
Bajkowe WYBRZEŻE ALGARVE… piękne plaże, czysta woda i skaliste zatoki. Dziś mamy dla Was Portugalię od 377 zł – lot z Waszawy do Faro i z powrotem. Wystarczą dwa bilety Ryanaira!