+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Lubeki


Informacje: Lubeka

Lukeka

Niemieckie miasto, które może poszczycić się niezwykłą historią oraz wspaniałymi zabytkami. Można tam również odpocząć na plaży nad Morzem Bałtyckim. Takie atrakcje może zaoferować nam tylko Lubeka, więc jeżeli poszukujemy ciekawego miejsca na spędzenie wakacji, to wtedy warto zastanowić się nad tym miastem, ponieważ będziemy mogli wtedy połączyć zwiedzanie tego interesującego zakątka Niemiec wraz z relaksem i opalaniem się w gorących promieniach słońca. Do Lubeki będzie można również wygodnie i szybko dostać się samolotem, ponieważ w okolicy miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy.

Lubeka jest położona w niemieckim kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn i leży nad Zatoką Lubecką. Przez miasto przepływa również rzeka Trave i jest ono otoczone malowniczymi równinami i łagodnymi wzniesieniami Niziny Północnoniemieckiej. Będziemy mogli zatem spędzić miło czas zarówno w samym mieście, jak i będziemy mogli też udać się poza jego granice, aby bliżej poznać urokliwe niemieckie miasteczka. Lubeka to także miasto portowe, które od wieków miało ważną pozycję w Europie. Należało ono do Ligi Hanzeatyckiej, która jednoczyła średniowiecznych kupców, tworząc swoisty rodzaj monopolu na pewne towary, co także przyczyniło się do rozwoju miast do niej należących oraz do zwiększenia ich bogactwa. Z tamtych czasów pochodzą liczne zabytki, które sprawiły, że dzisiaj centrum miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz zabytków Lubeka jest również nadal dynamicznie rozwijającą się metropolią, w której aktualne mieszka przeszło 200 tysięcy osób.

Pogoda najbardziej dopisuje w Lubece latem, kiedy to temperatury wynoszą ponad 25 stopni Celsjusza, głównie w lipcu i sierpniu. Wtedy warto wybrać się tam na wakacje, ponieważ będzie można zarówno poświęcić się podziwianiu niezwykłej architektury miasta, ale również będzie można zająć się odpoczynkiem w kurortach mieszczących się w nadmorskiej dzielnicy Travemünde.

Pierwszy słowiańscy osadnicy przybyli na tereny dzisiejszej Lubeki w VIII wieku i założyli miejscowość Liubice. Niestety zostało ona spalona i na jej zgliszczach w XII wieku założono Lubekę. Początkowo pełniła ona funkcje obronne, ponieważ zbudowano w niej twierdzę, ale szybko do miasta zaczęli napływać nowi imigranci, gdyż budowa portu otworzyła całkiem nowe możliwości jego rozwoju. Dodatkowo Hanza, której przewodniczyła Lubeka, spowodowała, że w szybkim czasie miasto to stało się jednym z ważniejszych i zamożniejszych w tej części Europy. Z tamtejszych czasów pochodzą liczne zabytki, które także i dzisiaj możemy podziwiać w Lubece.

Z pewnością warto poświęcić czas na zobaczenie starej części miasta, gdzie ulokowane są głównie kościoły. To z ich powodu często mówi się o Lubece, że jest „Miastem siedmiu wież”. Symbolem miejscowości jest gotycka katedra, która została wzniesiona w XIII wieku. Jej część uległa uszkodzeniu w wyniku bombardowań w czasie II wojny światowej, ale kościół odbudowano. Koniecznie zobaczmy też kościół klasztorny św. Katarzyny, XIII-wieczny kościół Mariacki, Bramę Zamkową oraz wyglądającą jak z bajki Bramę Holsztyńską ze szpiczastymi wieżami.