+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Larnaki od 399 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Larnaka

widok plaży w Larnace

Trzecie co do wielkości miasto na Cyprze, które jest również mekką turystów ze względu na słoneczną pogodę, piaszczyste plaże oraz wspaniałe krystalicznie czyste morze. Larnaka co roku przyciąga tych, którzy pragną wypocząć, a także poświęcić się aktywnemu wypoczynkowi i poznawaniu intrygującej kultury i historii Cypru. Jeżeli zależy nam na mile spędzonych wakacjach, to z pewnością ta miejscowość będzie strzałem w dziesiątkę. Larnaka oprócz bycia malowniczą turystyczną miejscowością jest również jednym z ważniejszych miast na wyspie, ponieważ mieści się tam port, który stał się popularny po zajęciu przez Turków północnej części Cypru. Oprócz tego w pobliżu miasta znajduje się największy port lotniczy w kraju, który obsługuje przyloty ze wszystkich stron świata, więc do Larnaki, a także do każdego innego cypryjskiego miasta będziemy mogli dostać się szybko i wygodnie.

Larnaka położona jest w południowo-wschodniej części Cypru. Jej niezwykle korzystne położenie sprawiło, że szybko zbudowano w niej port oraz stocznię, co przyczyniło się również do zwiększenia bogactwa samego miasta, które dzisiaj jednak największe profity czerpie z turystyki. Interesujące okolice miasta sprawiły, że podczas pobytu można nie tylko zająć się jego zwiedzaniem, ale także poświęcić się uprawianiu różnego rodzaju sportów, jak na przykład nurkowaniu. W pobliżu znajduje się wrak statku Zenobia, który zatonął u wybrzeży Cypru w latach 80. ubiegłego wieku i dzisiaj stanowi wielką atrakcję dla miłośników podwodnego świata. Poza tym można zająć się windsurfingiem, pływaniem w morzu, spróbowaniem swoich sił w jeździe na nartach wodnych. Dla mniej wysportowanych przeznaczone są spacery po zachwycającej wspaniałymi widokami okolicy, a także wycieczki rowerowe. Z Larnaki jest również blisko do innych ciekawych miast Cypru, więc będzie można również udać się do nich, aby zobaczyć zabytki i wiele innych atrakcji przygotowanych dla turystów.

Pogoda na Cyprze odznacza się zawsze wysokimi temperaturami w okresie wakacyjnym, więc z pewnością nasz pobyt w Larnace będzie należał do udanych. Najwyższe wartości słupek rtęci wskazuje w okresie od czerwca do września, kiedy średnia temperatura wynosi 25 stopni Celsjusza, ale oczywiście bardzo często zdarzają się dni, kiedy termometry pokazują powyżej 30 stopni. Jest to najlepszy czas na leniwy wypoczynek na plażach, ale jeżeli zależy nam na niższych temperaturach, wtedy możemy przylecieć na Cypr wiosną lub jesienią, kiedy upały nie są tak bardzo dokuczliwe. Zimy są tam łagodne, a temperatura nie spada zazwyczaj poniżej 10 stopni Celsjusza. Przez cały rok również bardzo rzadko pada, więc na pewno uda nam się spędzić tam niezapomnianą przygodę, której nie przeszkodzi brzydka pogoda.

Sama Larnaka to miasto o antycznych korzeniach. Kiedyś nosiła nazwę Kition i to właśnie stamtąd pochodził najsłynniejszy stoicki filozof Zenon, którego popiersie stoi na głównej promenadzie miasta. Oprócz tego turystów przyciąga kościół Łazarza, gdzie znajdować się na jego grobowiec, meczet Hala Sultan Tekke, a także akwedukt Bekir Pasha na obrzeżach miasta.

Aktualności

Malta za 342 zł (jesień/zima)

Wyspa_Gozo_Malta
Owiewane saharyjskim najdalej na południe wysunięte państwo Europy… MALTA – mały kraj na WIELKIE WAKACJE. Bilety lotnicze za 342 zł w obie strony!