+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Hamburga od 389 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Hamburg

Hamburg

Największy port morski Niemiec oraz malownicze historyczne miast, które przyciąga miliony turystów. Hamburg z pewnością jest tym miejscem, które powinniśmy odwiedzić, gdy zależy nam na poznawaniu świata oraz niezwykłych miejscowości. Spędzimy tam przemiły weekend, ale na zwiedzenie Hamburga warto poświęcić o wiele więcej czasu, ponieważ czeka tam na nas mnóstwo atrakcji. Oprócz przyciągania swoim niewątpliwym urokiem turystów, miasto to jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym i finansowym Niemiec. To tam swoje siedziby ma wiele międzynarodowych firm, a także jest to ogromny węzeł przeładunkowo-transportowy ze względu na obecność portu, krzyżujących się tam autostrad oraz lotniska, dzięki któremu będziemy mogli łatwo i szybko dotrzeć do Hamburga. Zachwycą nas tam nie tylko zabytki, które dokumentują bogate dzieje miasta, ale również zielone okolice, gdzie można wybrać się na wycieczkę rowerową. W czasie naszych podróży będzie towarzyszyło nam słońce, więc na pewno wrócimy z niej zadowoleni i przywieziemy same najmilsze wspomnienia.

Hamburg położony jest przy ujściu rzeki Łaby do Morza Północnego. Ta dogodna lokalizacja spowodowała, że od wieków jest on ważnym centrum handlowym, co sprawiło też, że jest to jedno z bogatszych miast Niemiec. Jest to także miasto kosmopolityczne nie tylko ze względu na swój status gospodarczy, ale duży wpływ na jego wielokulturowość ma również polityka. Dzięki swojej ogromnej powierzchni jest to drugie co do wielkości miasto w Niemczech, które położone jest na przeszło 750 kilometrach kwadratowych. Mieszka w nim około 1,7 miliona osób, a wraz z okolicznymi miejscowościami aglomeracja liczy sobie prawie 4,3 miliona mieszkańców.

Klimat w tej części Niemiec odznacza się łagodnymi zimami oraz ciepłymi latami. Najwyższe temperatury można zaobserwować w okresie od czerwca do sierpnia, kiedy wynoszą one około 25 stopni Celsjusza. Wiosny oraz jesienie są dość ciepłe, jednak zdarzają się też chłodne dni. Wówczas temperatury wahają się pomiędzy 1 a 10 stopniami Celsjusza. Zimy są wilgotne, jednak rzadko kiedy pada tam śnieg. Termometry wskazują wówczas około zera stopni i czasami pojawiają się mrozy. Jeżeli chcemy zwiedzić Hamburg i jego okolice, to najlepszym czasem będzie okres wakacyjny, kiedy w pełni będziemy mogli poczuć jego atmosferę i zagłębić się w poznawanie jego historii.

Hamburg rozpoczyna swoje dzieje około IV wieku przed naszą erą, gdy pojawiła się tam pierwsza osada. W wieku IX zbudowano tam kościół oraz gród warowny, a coraz większe znaczenie Łaby spowodowało, że mieszkańcy zaczęli trudnić się handlem. Szybko wzniesiono port, a sam Hamburg stał się jednym z ważniejszych miast Hanzy. Dziś w Hamburgu można zobaczyć zabytki pamiętające tamte czasy, jednak większość historycznej zabudowy została zniszczona podczas alianckiego nalotu w czasie II wojny światowej. Dzisiaj turyści odwiedzają głównie tamtejsze majestatyczne kościoły, w szczególności XIII-wieczny kościół św. Katarzyny, św. Piotra czy też barokowy kościół św. Michała. W dzielnicy Krameramtswohnungen będziemy mogli zobaczyć również XVII-wieczne zabudowania oraz ratusz.