+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Forli od 89 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Forli

Włochy

Niezbyt znane turystom włoskie miasto, które jednak może pochwalić się niezwykłymi zabytkami oraz interesującymi krajobrazami. Do Forli warto przyjechać wtedy, gdy zależy nam na spędzeniu relaksujących i spokojnych wakacji w cieple słońca, a także chcielibyśmy się podczas nich zaznajomić bliżej z kulturą oraz historią Włoch. Oczywiście czekają tam na nas również inne atrakcje, takie jak spacery po malowniczych okolicach, a także można wybrać się na wycieczkę rowerową. Będzie to również raj dla miłośników włoskiej kuchni, ponieważ w tamtejszych restauracjach będzie można spróbować wszystkich najsmaczniejszych specjałów tej kuchni, które będą przygotowane w tradycyjny sposób. Jeżeli zatem mamy taką możliwość, to warto wybrać się do Forli, ponieważ przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia. Niedaleko miasta znajduje się również port lotniczy, zatem podróż będzie szybka i wygodna.

Forli umiejscowione jest we wschodniej części Włoch w regionie Emilia-Romania. Przez miasto przebiega historyczna ulica Via Emilia, która pochodzi z czasów Imperium Rzymskiego i była elementem tamtejszych szlaków handlowych, które łączyły najważniejsze rzymskie osady. Przez miasto przepływa również rzeka Montone, a sam region odznacza się niezwykłymi walorami, które sprawiają, że uprawia się tam między innymi oliwki i owoce cytrusowe. Forli jest również ważnym lokalnym ośrodkiem gospodarczym, który znany jest jednak bardziej ze swoich imprez kulturalnych oraz tego, że narodziły się tam jedne z najważniejszych postaci epoki odrodzenia: malarz Melozzo da Forli i historyk Flavio Biondo. Samo miasto jest domem dla nieco ponad 110 tysięcy osób i zajmuje powierzchnię przeszło 220 kilometrów kwadratowych.

Klimat w tym regionie Włoch odznacza się gorącymi latami oraz łagodnymi zimami, więc z pewnością nie zaskoczy nas tam brzydka pogoda. Sezon wakacyjny to wysokie temperatury, które osiągają wtedy powyżej 30 stopni Celsjusza w lipcu oraz sierpniu. W pozostałych letnich miesiącach są one nieco niższe, ale nadal wynoszą około 25 stopni, więc zwiedzaniem miasta oraz poznawaniem jego urokliwej architektury będziemy mogli zająć się w ciepłych promieniach słońca. Wiosny i jesienie są nieco chłodniejsze i słupek rtęci pokazuje wówczas około 15 stopni Celsjusza. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni. Jeżeli zatem chcemy zwiedzić Forli, to najlepiej będzie wybrać się tam pełnią lata.

Samo miasto może pochwalić się antycznym rodowodem. Było ważnym punktem na handlowej mapie Imperium Rzymskiego, a w późniejszych latach również cieszyło się poważaniem oraz prężnie się rozwijało. Z dawnych czasów w Forli pozostało wiele interesujących zabytków. Z pewnością warto zobaczyć centrum, gdzie znajduje się większość z nich. To tam zwiedzimy plac Piazza Aurelio Saffi, na którym znajduje się postument Aurelio Saffiego, XIX-wiecznego włoskiego republikanina i rewolucjonisty. Przy placu ulokowany jest również monaster i bazylika San Mercuriale, których początki datuje się na XII wiek. Po spacerze będziemy mogli z kolei odpocząć w zielonym parku Parco della Resistenza.