+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Dubaju od 2199 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Dubaj

Burj Al Arab

Dubaj

Dubaj to nadmorskie miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które stanowi ważny punkt na ekonomicznej oraz gospodarczej mapie świata. Jest także częstym miejscem wycieczek zakupowych, gdyż głównie potęga handlowa Dubaju jest tym, co przyciąga tam turystów z różnych stron świata. Z tego powodu określa się to miasto mianem zakupowej stolicy Środkowego Wschodu. Jednak centra handlowe to nie wszystko, co będzie można zobaczyć w Dubaju, ponieważ jest to miasto z długimi tradycjami i dlatego też znajdziemy tam liczne zabytki.

Dubaj to miasto, które przyciąga nie tylko wielu turystów, ale także imigrantów. Spacerując po uliczkach, będziemy zastanawiali się, czy przypadkiem nie jesteśmy w Indiach lub Chinach, gdyż liczba osób, które przybywają to Dubaju z różnych stron świata cały czas się zwiększa, co ma oczywiście wpływ na kosmopolityczną atmosferę miasta. Z Europy leci się tutaj samolotem tylko 5 godzin, a po wylądowaniu od razu można cieszyć się z możliwości zrobienia zakupów, opalania się na plażach i aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest to miasto, w którym wszystko jest „naj”: najwyższe budynki, największe centra handlowe, najszybsza komunikacja.

Sam Dubaj można podzielić na dwie części: starszą oraz nowoczesną. W tej pierwszej będzie można zwiedzić liczne zabytki, w drugiej zobaczyć drapacze chmur i futurystyczne budownictwo. Starsze dzielnice Dubaju oferują spacer w cieniu tradycyjnych arabskich domków o charakterystycznej architekturze. Warto zwiedzić kilka muzeów, które mieszczą się w odrestaurowanych domach. W Muzeum Dubaju, które mieści się przy ulicy Al Ibn Abi Talib, będzie można zaznajomić się z historią tego regionu i zobaczyć, jak szybko miasto przekształciło się z niewielkiej i nieliczącej się wioski w światowego potentata handlu. Wycieczka zaczyna się od zwiedzenia fortu al-Fahidi, gdzie można przypatrzeć się starszym domom z trzciny, jednak o wiele większą atrakcją jest to, co znajduje się pod samym fortem. Tam przy użyciu najnowszych technologii multimedialnych można poznać historię Dubaju i zobaczyć etapy jego rozwoju. Warto poświęcić także czas na odwiedziny w największym w mieście meczecie Jumeirah, którego tradycyjna islamska architektura stanowi perełkę wśród nowoczesnego budownictwa, oraz na spacer po dzielnicy Bastakiya, która nadal zachowała swój unikatowy charakter i wydaje się, że tam czas jakby zastygł w miejscu.

Będąc w Dubaju, koniecznie trzeba też zobaczyć hotel Burj al-Arab. Ten niezwykle wysoki budynek jest chyba najbardziej luksusowym hotelem na świecie. Żeby móc do niego wejść, należy wcześniej zarezerwować dla siebie pokój, a w środku obowiązują tylko eleganckie stroje. Nowoczesna dzielnica, którą warto zwiedzić, to Dubaj Marina. Przeważnie jest to bardzo zatłoczony deptak, wzdłuż którego mieszczą się drogie butiki i restauracje, a życie toczy się tutaj przez 24 godziny na dobę. Ciekawym miejscem do zobaczenia są także trzy sztuczne wyspy oraz największa hala ze sztucznym śniegiem, gdzie przez cały rok można szusować na nartach.

Aktualności

Loty do Dubaju za 740 zł!

Burj Al Arab
Nie lada gratka dla miłośników Orientu… i super okazji! UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES mają w swojej ofercie bilety do Dubaju za 740 zł. Nawet biorąc pod uwagę koszty związane z uzyskaniem wizy i dojazdem do Wilna – trzeba przyznać – cena jest śmiesznie niska! Bilet w opcji multicity.