+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Bangkoku od 2699 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Bangkok

Bangkok

Dwa oblicza Bangkoku

Bangkok jest stolicą Tajlandii, które może pochwalić się bardzo starą tradycją, ale jest on również nowoczesnym ośrodkiem ekonomicznym. Mówi się o nim, że jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Azji, do którego co roku przyjeżdżają nowi mieszkańcy. Aktualnie w Bangkoku mieszka ponad 8 milionów ludzi i chociaż zabudowa to głównie nowoczesne wieżowce, to turyści mogą także zwiedzić w nim liczne zabytki, które związane są z kulturą Syjamu.

Bangkok to przede wszystkim miasto świątyń. Dominującą religią jest buddyzm, dlatego na każdym kroku można natrafić na mniejsze lub większe kompleksy sakralne. Najważniejszym z nich jest świątynia Wat Pho, która nazywana jest też Świątynią Leżącego Buddy, gdyż w jej wnętrzu znajduje się jego majestatyczny złocony posąg. Wat Pho zajmuje ponad 80 000 kilometrów kwadratowych i na jej terenie znajdują się tysiące innych posągów Buddy. Sama świątynia jest również najstarsza spośród wszystkich znajdujących się na terenie Tajlandii. Oprócz niej warto odwiedzić Wat Traimit, gdzie także zobaczymy duży 5,5-tonowy posąg Buddy, Wat Phra Kaew, w której to świątyni znajduje się jego szmaragdowa statuetka, czy też Wat Suthat, które jest największym sanktuarium w Bangkoku. Można również zobaczyć świątynię Wat Arun, która określana jest mianem Świątyni Świtu. Świątyń w tym właśnie mieście jest mnóstwo, dlatego na ich zwiedzenie trzeba przeznaczyć dość dużo czasu, ponieważ każda z nich jest warta dokładnego zobaczenia oraz zaznajomienia się z jej historią.

Poza tym warto wygospodarować trochę czasu na zobaczenie Wielkiego Pałacu Królewskiego, który został wzniesiony w XVIII wieku. Na jego terenie znajduje się wspomniany wcześnie kompleks sakralny Wat Phra Kaew. Będziemy mogli tam zobaczyć, jak kiedyś mieszkali tajscy królowe oraz odpoczniemy w malowniczo położonych nad rzeką Menam parkach. Sam pałac ogrodzony jest ze wszystkich stron grubym murem i aktualnie służy on jedynie celom turystycznym. Atrakcją turystyczną jest również Pałac w Chmurach, który został skonstruowany z drewna tekowego.

W Bangkoku można także wstąpić do kilku ciekawych muzeów, na przykład do Muzeum Narodowego, które dokumentuje całą bogatą historię kraju, posiadając w swoich zbiorach liczne zabytki dotyczące kultury Syjamu oraz Khmerów. W Muzeum Barek Królewskich będziemy mogli podziwiać kunsztownie wykonane łodzie, którymi poruszali się władcy Tajlandii, a w Tajskim Muzeum Wyobraźni zobaczymy liczne figury sławnych osób.

Ci, którzy poszukują ciekawych pamiątek, na pewno nie będą zawiedzeni możliwościami, jakie daje Bangkok. Chociaż na każdym kroki spotkamy sprzedawców, warto też przejść się do Dzielnicy Chińskiej lub na któryś z bazarów rozsianych po całym mieście. Pamiętajmy, że ta miejscowość jest jedną z najgorętszych na świecie, dlatego dobrze przygotujmy się do wyprawy. Bangkok tętni życiem od rana do późnej nocy, dlatego przez całą dobę będziemy mogli się tam dobrze bawić i na pewno przywieziemy stamtąd ze sobą wiele niezapomnianych przeżyć.

Aktualności

Tego nie znajdziesz w przewodniku, czyli nietypowe atrakcje turystyczne… cz.2

travel

Czas wyruszyć na poszukiwanie atrakcji turystycznych, które potrafią zaskoczyć…

I nie chodzi tutaj o kolejne starożytne ruiny czy średniowieczne zamki, ale o miejsca, na widok których zrobimy wielkie oczy…