+48 32 728 30 97, 800 000 556

Tanie loty do Amsterdamu od 389 PLN• Loty z Warszawy.


Informacje: Amsterdam

AMS

Amsterdam jest największym miastem Holandii i jej stolicą konstytucyjną (w praktyce funkcję te pełnik Haga, ponieważ instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się właśnie tam). Miasto leży nad rzeką Amstel oraz licznymi kanałami, które dzielą Amsterdam na wiele wysp (z tego też powodu często nazywany jest on Wenecją Północy). Stolica Holandii leży częściowo poniżej poziomu morza.

Miasto jest drugim po Rotterdamie ośrodkiem przemysłowym kraju (za sprawą portu handlowego), istotnym ośrodkiem naukowym i kulturalnym, a także istotnym turystycznie miejscem. Amsteradm jest też ośrodkiem finansowo-handlowym, siedzibą banków, giełdy oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Miasto znane jest ze swojej tolerancji. Uważane jest za europejską stolicę gejowską, słynie również z liberalnego stosunku do używania narkotyków miękkich.

  • Czas letni: jak w Polsce
  • Czas zimowy: jak w Polsce

Ambasada w Amsterdam

Konsulat Honorowy RP w Amsterdamie
Konsul Honorowy: Willem F. Dutilh
Gelderlandplein 75 B
1082 L V-Amsterdam
tel. 31 20 305 38 50, 31 20 305 38 51
fax. 31 20 305 38 52,
e-mail: w.f.dutilh@freeler.nl
w.f.dutilh@freeler.nl

Lotniska w Amsterdam

Port lotniczy Amsterdam Schiphol – położony 15 km na południowy-zachód od centrum Amsterdamu

Wymagane dokumenty Amsterdam

Obywatele Polski podlegają prawu do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem, który daje możliwość do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Holandii do 90 dni jest paszport lub dowód osobisty.

Aktualności

KLM: Walentynki 9 km nad ziemią!

KLM_chocolate_heart
W Walentynki KLM ma niespodzianki dla swoich pasażerów podróżujących na trasach międzykontynentalnych przez Amsterdam. Zamów dla ukochanej osoby prezent, który będzie jej wręczony na pokładzie samolotu KLM 9 km na ziemią!