Błąd. Serwer odpowiada: Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '=' Tanie loty do Turynu od 710 PLN• Loty z Warszawy.


 


 Tanie latanie   Loty do Turyn Loty do Turynu (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Turynu z Warszawy
od 710zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

 
Loty do Turynu z Warszawy
od 710zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

Informacje: Turyn

Turyn jest jednym z ważniejszych miast we Włoszech, które od wieków przyciąga zainteresowanych jego unikalną architekturą oraz czarem. Z pewnością spędzimy tam niezapomniane wakacje, o których będziemy jeszcze długo wspominali. Oprócz wspaniałych zabytków, które można zwiedzić w historycznym centrum, sam Turyn jest również dynamicznie rozwijającą się stolicą regionu, gdzie swoje siedziby mają koncerny Fiat, Lavazza czy Italdesign. Niedaleko miasta znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, który sprawia, że Turyn jest również ważnym węzłem transportowym, ale pozwala on także i turystom na dogodne dostanie się do tego fascynującego miasta.

Miejscowość ta, której nazwa wywodzić ma się od łacińskiego słowa „taurus” oznaczającego byka, położona jest w północno-zachodniej części Włoch. Nieopodal przepływają malownicze rzeki Dora Riparia oraz Pad. Bliskość Alp Zachodnich powoduje, że jest to też świetne miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku, którzy wybierają się w tamte regiony na narty. Często miast to określa się jako najpiękniej naturalnie położoną miejscowość na świecie. Obecnie Turyn jest głównym miastem Piemontu i czwartą co do wielkości aglomeracją we Włoszech, która liczy sobie przeszło dwa miliony mieszkańców. Malownicze okolice oraz wiele propozycji idealnych dla turystów sprawiają, że przyjeżdża ich tam co roku coraz więcej. Turyn był również gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku, a także odbywa się tam co roku wiele imprez kulturalnych, dzięki którym można bliżej zapoznać się z historią oraz obyczajami tego właśnie regionu. Warto wspomnieć też o przepysznej kuchni włoskiej, która najlepiej smakuje w małych rodzinnych restauracyjkach, które rozsiane są po całym terenie miasta.

Klimat w tym rejonie jest bardzo zróżnicowany ze względu na bliskość Alp. Lata na równinach są tam gorące oraz suche z temperaturą osiągającą prawie 30 stopni Celsjusza od czerwca do sierpnia. Wyższe partie gór są wówczas chłodniejsze i wilgotniejsze, a także zdarzają się burze. Zimy z kolei są mroźne, ale przeważnie w samym mieście nie pada śnieg, za to okoliczne góry są zawsze pokryte białym puchem, co sprawia, że właśnie w tym czasie przyjeżdża tam najwięcej osób zainteresowanych uprawianiem sportów zimowych. Wiosną oraz jesienią częściej pojawia się deszcz, a także mgły, a temperatury oscylują wokół 15 stopni, więc najlepszym okresem na poznanie miasta z pewnością będzie pełnia lata, ponieważ wtedy będzie można komfortowo i bez obawy o brzydką pogodę zobaczyć to, co najważniejsze w Turynie i okolicy.

Jest co oglądać, ponieważ samo miasto może pochwalić się bogatymi dziejami. Turyn zachwyca swoją barokową architekturą, a szczególnie zapierającymi dech w piesiach katedrami. W najważniejszej z nich przechowuje się jedną ze świętszych chrześcijańskich relikwii, czyli całun turyński. Zwiedzić warto też Mole Antonelliana, gdzie mieści się Narodowe Muzeum Kina, kościół Supergra, wspaniałe pałace Carignano, Madama, Reale czy Stuupinigi, a także rozległe parki i place, gdzie koncentruje się życie miasta.