Tanie latanie   Loty do Rio de Janeiro Loty do Rio De Janeiro (Brazylia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Rio De Janeiro z Warszawy
od 3599zł
Wykup: 2015-01-13 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-16 - 2015-06-30
Linie lotnicze KLM
KLM

 
Loty do Rio De Janeiro z Warszawy
od 3599zł
Wykup: 2015-01-13 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-16 - 2015-06-30
Linie lotnicze KLM
KLM

 
Loty do Rio De Janeiro z Warszawy
od 3699zł
Wykup: 2015-02-13 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-13 - 2015-06-30
Linie lotnicze Air France
Air France

 
Loty do Rio De Janeiro z Warszawy
od 4150zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

Informacje: Rio de Janeiro

posąg Jezusa Chrystusa

Rio de Janerio kojarzy nam się głównie z szalonym karnawałem, olbrzymim posągiem Chrystusa Zbawiciela, który góruje nam miastem, gorącymi plażami i słoneczną pogodą. Gdy zależy nam na wspaniałych i niezapomnianych wakacjach, wtedy Brazylia i to właśnie miasto będzie jednym z lepszych pomysłów. Z pewnością przywieziemy ze sobą mnóstwo wspomnień oraz obietnicę, że jeszcze kiedyś tam wrócimy. Samo Rio de Janerio jest jednak również miastem kontrastów, gdyż nowoczesne dzielnice i doskonale przygotowane kurorty z luksusowymi hotelami znajdują się obok biednych dzielnic, gdzie na porządku dziennym są walki gangów i handel narkotykami. Na szczęście dla turystów te dwa światy bardzo rzadko się przenikają, zatem jadąc do Rio nie musimy obawiać się, że coś może nam się przydarzyć.

Samo miasto ulokowane jest w południowo-wschodnim rejonie Brazylii tuż nad Atlantykiem, w zatoce Guanabara. Teren, na którym Rio de Janerio jest położone, jest w większości górzysty. Warto wspomnieć o lokalnej atrakcji turystycznej, jaką jest skała o nazwie Głowa Cukru (Pao de Açúcar). Ma ona prawie 400 metrów wysokości i można się na nią dostać kolejką linową. Skała ta jest także gratką dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej, gdyż znajduje się tam przeszło dwieście różnych tras wspinaczkowych.

Klimat w tej części Brazylii jest bardzo przyjazny dla turystów. Nawet zimą temperatury rzadko spadają tam poniżej 20 stopni Celsjusza, a latem wskazują nie mniej niż 30. Z tego właśnie powodu Rio jest świetnym miejscem na relaksujące wakacje pod palmami i kąpiele w orzeźwiającym morzu.

Najwięcej turystów przyjeżdża do miasta oczywiście w okresie karnawału, ponieważ wtedy miasto zamienia się w tętniącą życiem nocą oraz dniem miejscowość, gdzie nikt nie może się nudzić. Gorące rytmy, wspaniałe jedzenie oraz otwarte przez cały dzień dyskoteki, bary i kluby sprawiają, że miłośnicy świetnej rozrywki na pewno będą wniebowzięci. Rywalizacje szkół samby przyciągają miliony ludzi z całego świata, zatem właśnie w tym okresie warto zawitać do Rio. Jednak także i inne miesiące w roku będą dobrym pomysłem na spędzenie tam niezapomnianych chwil.

W Rio można opalać się na plażach Copacabana oraz Ipanema, które oferują turystom świetnie przygotowane zaplecze oraz możliwość zatrzymania się w luksusowych hotelach. Samo miasto również przyciąga interesującymi zabytkami, zatem gdy leżenie na piaszczystym i gorącym wybrzeżu stanie się zbyt monotonne, wtedy warto wyruszyć do centrum miasta. Tam możemy podziwiać wiele ciekawych zabytków oraz odwiedzić mnóstwo muzeów z unikatowymi eksponatami. Warto zobaczyć Paço Imperial, czyli stary pałac zbudowany w stylu kolonialnym, kościoły Candelária, Gloria, a także Mosteiro de Sao Bento, czyli klasztor św. Benedykta. Poza tym Rio de Janerio jest usiane mnóstwem mniejszych i większych perełek architektonicznych, które doskonale oddają sam klimat miasta i opisują jego bogatą kolonialną historię. Miłośnicy sporu również będą zachwyceni, gdyż można zwiedzić tam Maracana, czyli jeden z największych stadionów piłkarskich na świecie.Linki

Tanie loty