Tanie latanie   Loty do Palermo Loty do Palermo (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Palermo z Warszawy
od 850zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

 
Loty do Palermo z Warszawy
od 850zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

Informacje: Palermo

Gorące włoskie miasto, które zachęca miliony turystów do odwiedzin i poznania jego wspaniałych zabytków. Palermo ulokowane jest na Sycylii i jest to również jedną z tamtejszych większych miejscowości, gdzie można poświęcić się różnego rodzaju zabawom oraz odpoczynkowi. Gdy zależy nam na niezapomnianych wakacjach, to z pewnością warto rozważyć wyjazd do Palermo, które jeszcze nie tak dawno było niewielką miejscowością, kojarzoną z włoską mafią, a dzisiaj zadziwia nas swoim pięknem oraz zaprasza licznymi atrakcjami turystycznymi i doskonale przygotowaną bazą hotelową. To tam będziemy mogli spróbować również wybornej włoskiej kuchni, a także zapoznamy się z kulturą oraz historią tego właśnie regionu.

Palermo znajduje się w północnej części Sycylii i jest również gospodarczym i kulturalnym jej ośrodkiem. Niedaleko miasta zlokalizowane jest również międzynarodowe lotnisko, więc będzie można dostać się tam szybko i wygodnie. Samo miasto odznacza się niezwykle interesującymi dziejami, które widoczne są również w jego warstwie architektonicznej. Początkowo była to kolonia fenicka, a później została ona przejęta przez Kartagińczyków, a następnie Rzymian. Była również miastem należącym do Bizancjum, a także była pod władaniem Arabów. Od XIX wieku Palermo oraz cała Sycylia są włoskimi ternami. Tak bogate dzieje odcisnęły się również na samej architekturze miasta.

W Palermo z pewnością warto poświęcić czas na przejście się po jego centrum, ale i okolice mają dla nas interesujące krajobrazy. Warto zobaczyć ruiny punickich budowli oraz pozostałości fortyfikacji rzymskich. W dobrym stanie jest również XI-wieczny pałac królewski, który został zbudowany przez Normanów. W sercu metropolii wznosi się również majestatyczna katedra, która odznacza się dużym eklektyzmem, ponieważ była ona przez wieki udoskonalana i każdy jej element pochodzi z innego okresu, gdy dominowały inne style architektoniczne. W samej katedrze, która odznacza się bogatymi mozaikowymi zdobieniami, pochowani są dawni władcy Sycylii. Oprócz tego w Palermo można zobaczyć także wiele innych zabytkowych obiektów sakralnych, wśród których warto zobaczyć także kościół The Gesu. Z kolei w udostępnionych dla turystów Catacombe dei Cappuccini pochowani są lokalni możnowładcy. Samo miasto może pochwalić się również licznymi muzeami, gdzie będzie można bliżej zaznajomić się z historią oraz kulturą Palermo oraz całej Sycylii.

Pogoda na Sycylii z pewnością nas nie zawiedzie. Tamtejszy śródziemnomorski klimat odznacza się wysokimi temperaturami latem oraz łagodnymi zimami. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień, kiedy to słupek rtęci pokazuje często więcej niż 30 stopni Celsjusza. To wtedy na wyspę przybywa najwięcej turystów, którzy zainteresowani są jej zwiedzeniem oraz odpoczynkiem na złocistych plażach i kąpielami w przejrzystych morskich wodach. Wiosna i jesień również są dobrym pomysłem, wówczas termometry wskazują nieco niższe wartości, ale będzie to idealny czas dla tych, którzy nie przepadają za tłumami.