Tanie latanie   Loty do Marsylia Loty do Marsylii (Francja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Marsylii z Warszawy
od 699zł
Wykup: 2015-02-13 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-13 - 2015-06-30
Linie lotnicze Air France
Air France

 
Loty do Marsylii z Warszawy
od 699zł
Wykup: 2015-02-13 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-13 - 2015-06-30
Linie lotnicze Air France
Air France

Informacje: Marsylia

Marseille Provence Apt.

Marsylia jest drugim co do wielkości miastem we Francji, które położone jest w malowniczej Prowansji u wybrzeża Morza Śródziemnego. W mieście można zobaczyć mnóstwo ciekawych zabytków, a także poświęcić czas na spacery i żeglowanie po czystych wodach. Marsylia to też ważny węzeł komunikacyjny, gdzie krzyżują się drogi, tory, a także znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Z pewnością spędzimy tam ciekawe wakacje, a także zapoznamy się z przepięknymi widokami, smaczną francuską kuchnią oraz zobaczymy wiele interesujących ekspozycji w miejscowych muzeach.

Samo miasto położone jest na terenach regionu Prowansja-Aply-Lazurowe Wybrzeże. Linia brzegowa w Marsylii jest postrzępiona i występują tam liczne malownicze zatoczki, a w oddali rysują się zielona zbocza pobliskich gór, które są także świetną atrakcją dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Marsylia to głównie miasto portowe z wieloma przystaniami, ale znajdziemy tam też miejsce, gdzie będzie można poopalać się na plaży. Śródziemnomorski klimat przez większość dni w roku jest bardzo sprzyjający, zatem na pewno podczas naszej wyprawy nie zaskoczy nas zła pogoda. Zimy są wilgotne oraz łagodne, a lata suche i gorące. W Marsylii wiosną i zimą wieje również mistral, chłodny i porywisty wiatr, który formuje się na terenie niedalekich Alp. Chociaż jest on zagrożeniem dla tamtejszego rolnictwa, to sprawia, że bardzo zadowoleni są z niego miłośnicy windsurfingu.

Marsylia jest również miastem, które może pochwalić się bogatą historią. Jej korzenie sięgają VI wieku przed naszą erą, gdy na tych terenach zasiedlili się Grecy i założyli osadę nazwaną Massalia. Została ona następnie zdobyta przez Imperium Rzymskie, a później dostała się w ręce Wizygotów, Burgundów i Ostrogotów, by od VI wieku naszej ery być państwem Franków, kiedy to stała się jednym z ważniejszych portów w Europie. W wieku XV została zdobyta przez Francuzów, a w czasie II wojny światowej zostało zniszczonych wiele jej historycznych zabudowań, które na szczęście odbudowano. Te dzieje odcisnęły swoje piętno w wyglądzie współczesnej Marsylii, która nadal zadziwia swoją architekturą oraz zabytkami.

To francuskie miasto jest uznawane za jedno z bogatszych pod względem historycznym oraz kulturowym. Epokowe budynki oraz wspaniale zaopatrzone muzea przyciągają turystów ze wszystkich stron świata. Z pewnością warto zobaczyć Vieux Port, zwany też Starym Portem, którego strzegą dwie masywne fortece oraz latarnia Phare de Sainte Marie. To tam przypatrzymy się pracy rybaków, a także smacznie zjemy w jednej z rozsianych na wybrzeżu restauracji. Koniecznie należy zwiedzić pochodzący z V wieku klasztor św. Wiktora z podziemnymi kryptami, który pamięta czasy, gdy chrześcijaństwo dopiero przybywało na te tereny. W centrum znajduje się też przepiękna katedra marsylska, a niedaleko niej górująca nad miastem Notre Dame de la Garde. Oprócz tego mamy od wyporu mnóstwo innych nie mniej pociągających zabytków, a także świetne muzea, które dokumentują zarówno historię Francji i Europy, jak i gromadzą unikatowe dzieła sztuki.