Tanie latanie   Loty do Malmo Loty do Malmo (Szwecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Malmo z Wrocławia
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Malmo z Wrocławia
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Malmö

zamek Malmohus Malmo

Szwedzkie miasto zlokalizowane nad południu kraju nad Morzem Bałtyckim, które zaprasza turystów unikalnymi atrakcjami oraz wspaniałą atmosferą. Malmö dzięki swojemu unikalnemu położeniu jest również ważnym ośrodkiem handlowym oraz transportowym, które od wieków słynęło ze swojego portu. Zostało ono jednym z najszybciej uprzemysłowionych miejscowości w Szwecji i do dzisiaj przybywają tam także liczni inwestorzy. Oprócz tego Malmö jest także miastem wielokulturowym, co spowodowane jest faktem, że przyjeżdża do niego wielu imigrantów, którzy poszukują tam pracy. Jeżeli nie mieliśmy okazji zobaczyć Szwecji, to z pewnością warto poświęcić czas na zobaczenie tego miasta, gdyż spędzimy tam same miłe chwile, a także przywieziemy ze sobą wspaniałe wspomnienia.

Malmö mieści się w historycznej krainie i półwyspie Skania, którą opływają wody Morza Bałtyckiego oraz wody cieśniny Sund. Region ten obfituje w bujną roślinność oraz wspaniałe krajobrazy, a także znajduje się tam kilkaset zamków warownych, więc warto zobaczyć także okolice Malmö. Samo miasto jest połączone z duńską Kopenhagą mierzącym przeszło 8 kilometrów mostem Öresund. Niedaleko znajduje się również port lotniczy, więc do Malmö można dostać się szybko i wygodnie.

Miasto odznacza się klimatem oceanicznym i pomimo swojej lokalizacji nie jest tam zimno. Latem termometry wskazują na około 20 stopni Celsjusza. Najcieplejsze dni zdarzają się w okresie od czerwca do sierpnia. Wiosny oraz jesienie są dość chłodne, a temperatury wahają się wówczas od 0 do 8 stopni Celsjusza. Zimy nie są mroźne, a średnio słupek rtęci wskazuje tam na 0 stopni. Opady są niewielkie i najwięcej z nich odnotowuje się w okresie od listopada do stycznia. Jeżeli chcemy wybrać się do Malmö, to wtedy naturalnie najlepiej będzie wybrać okres wakacyjny, gdy promienie słoneczne będą nam akompaniowały w naszych spacerach po mieście oraz w zabawie, gdyż Malmö ma również ciekawe propozycje dla fanów muzyki oraz dobrej rozrywki.

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XII wieku, jednak już wcześniej istniały tam osady. Prawa miejskie zostały nadane Malmö w XIV wieku, kiedy było ono jeszcze miejscowością duńską. Od XIV wieku zaczęło dynamicznie się rozwijać i stało się jednym z ważniejszych ośrodków handlowych w basenie Morza Bałtyckiego.

Najstarszym budynkiem w Malmö jest gotycki kościół św. Piotra, którego powstanie datuje się na początki XIV wieku. Jest to monumentalna budowla wzniesiona z czerwonej cegły, co zalicza ją do zabytków Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Warto także zwiedzić kościół św. Jana, który jest największy. Koniecznie zobaczymy również zamek Malmöhus z XV wieku, gdzie obecnie mieści się muzeum. Na trasach wycieczek znajduje się też piękna synagoga z początku XX wieku, a także XVI-wieczny ratusz. Nad całym Malmö góruje zakręcony wieżowiec Turning Torso, który został zaprojektowany przez znanego hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę. Można również przejść się na plażę Ribersborg, która nazywana bywa Riwierą Północy i w czasie cieplejszych letnich dni można spędzić tam miło czas nad wodą.Aktualności

Tanie LOTY DO POLSKI! Sztokholm, Malme, Oslo Torp od 56 zł.
Gamla Stan w Sztokholmie Super okazje także dla tych, którzy podróżują DO Polski. Dziś Skandynawia - Polska w czerwcu: Sztokholm za 56 zł, Oslo za 104 zł i Malmo za 91 zł! Wszystkie ceny za bilet w dwie strony.


Linki

Tanie loty Szwecja