Tanie latanie   Loty do Eindhoven Loty do Eindhoven (Holandia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Eindhoven z Wrocławia
od 19zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Eindhoven z Wrocławia
od 19zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Eindhoven z Krakowa
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Eindhoven

kościół gotycki

Duże holenderskie miasto, które często nie jest określane jako miejscowość turystyczna, ale będzie można tam zapoznać się z bardzo ciekawymi zabytkami oraz niezwykłą architekturą. Eindhoven z pewnością powinien odwiedzić każdy, kto zafascynowany jest historią oraz kulturą Holandii. Jest to również ważne miasto przemysłowe. Swoją siedzibę ma tam koncern Phillips. Miejscowość ta jest również ważnym węzłem komunikacyjno-transportowym, ponieważ krzyżują się tam autostrady, tory kolejowe, a niedaleko miasta położone jest międzynarodowe lotnisko, zatem będziemy mogli udać się tam szybko i wygodnie, jeżeli zdecydujemy się na przyjazd do Eindhoven. Mieści się tam również Węzeł Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytuty Innowacji i Technologii.

Eindhoven położone jest na podmokłych terenach w południowej części Holandii. Początkowo przez miasto przepływały trzy rzeki Dommel, Gender oraz Tongelreep, jednak ze względu na częste powodzie rzeka Gender została zatamowana oraz zasypana. Dzisiaj władze miasta planują jednak odrestaurowanie rzeki oraz wzmocnienie jej brzegów, co wskazuje też na fakt, jak ważne jest dla Eindhoven środowisko naturalne. Na terenie miasta będziemy mogli odpocząć w licznych parkach oraz nad brzegami kanałów. Wokół rozciągają się również lasy i pola, więc będzie można także poświęcić się wycieczkom poza same granice miejskie, ponieważ tam zapoznamy się z unikalnymi holenderskimi krajobrazami oraz tamtejszą przyrodą. Samo Eindhoven jest domem dla nieco ponad 200 tysięcy osób, a aglomeracja, w skład której wchodzą okoliczne miejscowości, liczy prawie dwa razy więcej mieszkańców.

Klimat w tej części Holandii odznacza się korzystnymi temperaturami idealnymi dla turystów. Lata są gorące, a słupek rtęci wskazuje tam około 25 stopni Celsjusza, a także okazjonalnie pojawiają się opady deszczu. Jesienie i wiosny z kolei charakteryzują się temperaturami rzędu 10-15 stopni. Zimy są łagodne i rzadko kiedy pojawiają się przymrozki. Termometry wskazują wtedy około 5 stopni Celsjusza i opady deszczu są nieco wzmożone. Jeżeli zatem chcemy pojechać do Eindhoven, aby zwiedzić to malownicze miasto, to najlepiej jest wybrać okres wakacyjny, kiedy to w pełni będzie ono mogło zaprezentować nam swoje piękno.

Pierwsze wzmianki o Eindhoven pochodzą z XIII wieku. W tym czasie miejscowość ta otrzymała prawa miejskie z rąk księcia Brabancji Henryka I. W następnych wiekach miasto nie miało zbyt szczęśliwych losów. Początkowo zniszczono je w wyniku toczonych tam wojen, a następnie zabudowania zostały strawione przez pożar. W XVI wieku Eindhoven na krótko dostało się pod władanie Hiszpanów, aby następnie od roku 1692 być już miastem holenderskim.

Najważniejszym zabytkiem miasta jest piękny neogotycki kościół św. Katarzyny, który został zbudowany w XIX wieku. Poza tym znajdują się tam interesujące pod względem architektonicznym centra konferencyjne oraz muzea. Warto zobaczyć Muzeum techniki Evoluon oraz dawną fabrykę Philipsa Witte Dame, a także Van Abbemuseum, gdzie znajdują się dzieła Picassa, Kandinskiego czy Mondriana.Aktualności

Portugalia we wrześniu od 474 zł
Church_Senhor_da_Pedra Warto pojechać na urlop we wrześniu, bo na wrzesień mamy dla Was dobre ceny na loty Portugalii - w dwie strony od 474 zł!


Linki

Tanie loty Holandia