Tanie latanie   Loty do Edynburg Loty do Edynburga (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Edynburga z Krakowa
od 182zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Edynburga z Krakowa
od 182zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Edynburg

Edynburg

Miasto w Wielkiej Brytanii, które jest również od wieków stolicą Szkocji. Edynburg co roku przyciąga miliony turystów, którzy chcieliby bliżej zaznajomić się z jego niezwykłą architekturą oraz atmosferą. Będziemy mogli spędzić tam niezapomniane chwile, więc gdy mamy wolny weekend, to warto zarezerwować lot do Edynburga Miejsce to przyciąga jednak nie tylko osoby ciekawe świata oraz żądne przygód, ale również wielu inwestorów, którzy zainteresowani są założeniem tam swoich przedsiębiorstw, a także wielbicieli dobrej rozrywki, ponieważ w mieście co roku odbywa się kilkadziesiąt różnych festiwali. Edynburg jest również miastem studenckim, w którym znajdują się cztery uczelnie, a także kilka ważnych ośrodków naukowo-badawczych. Jeżeli zatem mamy taką możliwość, to warto wybrać się do tego miasta, ponieważ czekają tam na nas liczne atrakcje. Łatwe i szybkie dotarcie do Edynburga gwarantuje nam bliskość międzynarodowego portu lotniczego.

Edynburg położony jest w północno-wschodniej części Wysp Brytyjskich. Z jednej strony otoczony jest zatoką Morza Północnego Firth of Forth, z drugiej malowniczymi wzgórzami Pentland. Przez samo miasto przepływa także rzeka Water of Leith, a sam Edynburg może poszczycić się ciekawymi parkami, gdzie będzie można miło spędzić wolny czas i odpocząć. Okolice miasta również obfitują w zieleń, więc będzie można wybrać się także na wycieczkę rowerową po sąsiednich miejscowościach lub też wejść na któryś ze szczytów pobliskich gór, z których rozciąga się również wspaniały widok na metropolię. Sam Edynburg liczy sobie ponad 477 tysięcy mieszkańców, co jednocześnie lokuje go wśród jednych z największych miast na Wyspach.

Pogoda w Edynburgu często bywa kapryśna, jednak nie przeszkodzi nam w pobycie, jeżeli postawimy na wyjazd w okresie wakacyjnym. Od czerwca do sierpnia temperatury są najwyższe i wynoszą około 20 stopni Celsjusza, ale zdarzają się również dni, kiedy słupek rtęci wskazuje o wiele więcej. Wiosny i jesienie są z reguły dość zimne i częściej zdarzają się opady deszczu, jednak nie jest ich tak dużo jak w miastach mieszczących się na zachodzie. Pojawiają się również wiejące od morza wiatry, które sprawiają, że odczuwalna temperatura jest jeszcze niższa. Zimy są w miarę łagodne i rzadko kiedy zdarzają się przymrozki. Pamiętajmy też, że Edynburg ma stosunkowo mniejszą liczbę godzin słonecznych zimą ze względu na swoje dość wysokie położenie na północnej półkuli. Najlepiej wybrać się do miasta wtedy, gdy odbywają się tamtejsze festiwale. Mamy ich mnóstwo do wyboru, między innymi coroczny Festiwal Edynburski, festiwal sztuki Fringe czy też nawiązujące do dawnych wierzeń Festiwale Ogni Beltane.

Samo miasto może pochwalić się interesującą oraz bogatą historią, która dokumentowana jest przez liczne zabytki. W Starym Mieście zobaczymy potężną fortecę z XVI wieku górującą nad miastem i Pałac Holyrood. W Nowym Mieście z kolei będziemy mogli przypatrzeć się mieszczańskim kamienicom budowanym w stylu gregoriańskim. Obie dzielnice oddzielają ogrody Princes Street Gardens.