Tanie latanie   Loty do Chania Loty do Chania (Grecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Chania z Wrocławia
od 209zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Chania

Malownicze miasto, które położone jest na Krecie. To tam będziemy mogli spędzić niezapomniane wakacje pośród łagodnego szumu fal oraz gorących promieni słońca. Sama Chania zaprasza nas również swoimi niezwykłymi zabytkami i urokliwą architekturą, a także mnóstwem atrakcji, zatem z pewnością nie będziemy się tam nudzili. Gdy zależy nam na poznaniu kultury i historii Grecji, to Kreta jest jednym z lepszych pomysłów, więc warto zastanowić się nad wyjazdem właśnie do Chanii, ponieważ przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia.

Chania położona jest w południowo-zachodniej części Krety i jest miastem portowym. Mieszka tam prawie 60 tysięcy osób, co czyni z tej miejscowości również drugą co do wielkości na tej właśnie wyspie. Sama Chania jest oblewana ciepłymi wodami Morza Śródziemnego, a w jej okolicy rozciągają się malownicze krajobrazy złożone z niewielkich pagórków oraz zielnych gajów. Miasto to może poszczycić się już niemal sześcioma tysiącami lat, ponieważ pierwotnie był to minojska osada o nazwie Kydonia. W I wieku przed naszą erą została ona zdobyta przez Imperium Rzymskie, a w wieku XIII przez Wenecjan, dzięki którym miasto zyskało charakterystyczną nadmorską zabudowę. W późniejszych latach Chania broniła się przed atakami Turków, aby w wieku XIX stać się centrum administracyjnym Krety. Dzisiaj na terenie miasta można podziwiać wiele interesujących zabytków, które są świadectwem bogatej historii tego właśnie miejsca, więc warto poświęcić czas na zobaczenie Chanii.

Najpiękniejszy jest oczywiście Port Wenecki, który został zbudowany przez Wenecjan w XIV wieku. W późniejszych latach dobudowano tam arsenały oraz hale, w których przechowywano statki. Warto również przespacerować się Starym Miastem, gdzie będzie można zobaczyć malownicze budynki pochodzące z XIII i XIV wieku, a także wznosi się tam fragment średniowiecznych murów obronnych. Oprócz tego na trasach turystycznych znajduje się również renesansowa Loggia Wenecka, meczet Janczarów w porcie oraz jedyna na Krecie synagoga Etz Chaim. Można również poświęcić czas na odwiedziny w Muzeum Archeologicznym, które mieści się w XVI-wiecznym klasztorze, oraz w Muzeum Folkloru, gdzie będzie można zapoznać się z kreteńską sztuką ludową. Odpoczniemy z kolei w kojących zielenią parkach, gdzie można zobaczyć pasące się kreteńskie kozy Agrimi.

Klimat na wyspie określany jest mianem śródziemnomorskiego. Najcieplejszymi miesiącami są tam lipiec oraz sierpień, kiedy to temperatury wzrastają do 30 stopni Celsjusza i jest to również idealny czas na odpoczynek, ponieważ można wtedy poświęcić się leniwemu wylegiwaniu się na tamtejszych plażach i opalaniu się w palącym słońcu. Jeżeli jednak nie zależy nam na upałach, to do Chanii można również wybrać się wiosną oraz jesienią. Wtedy temperatury oscylują wokół 20 stopni Celsjusza, zatem można wtedy spokojnie zwiedzić tamtejsze zabytki oraz oddać się aktywnej turystyce. Jest to też najlepszy okres dla tych, którzy nie przepadają za tłumami. Zimy na Krecie są łagodne i rzadko kiedy słupek rtęci wskazuje poniżej 10 stopni, częściej jednak pojawiają się opady deszczu.