Błąd. Serwer odpowiada: Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '=' Tanie loty do Bolonii od 44 PLN• Loty z Warszawy, Wrocławia .


 


 Tanie latanie   Loty do Bolonia Loty do Bolonii (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Bolonii z Wrocławia
od 44zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Bolonii z Wrocławia
od 44zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Bolonii z Warszawy
od 605zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

 
Loty do Bolonii z Warszawy
od 823zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-03-05
Wylot: 2015-02-09 - 2015-12-31
Linie lotnicze Austrian Airlines
Austrian Airlines

Informacje: Bolonia

Bolonia

Bolonia to wiekowe włoskie miasto, które położone jest w regionie Emilia-Romania. Od wielu lat przyciąga turystów swoimi niezwykłymi zabytkami, urokliwą architekturą oraz wspaniałymi możliwościami spędzenia wolnego czasu. Oprócz tego będzie można zaznajomić się tam z kulturą, historią i obyczajami Włochów, a także zasmakować w ich wybornej kuchni. Akompaniować w naszej wycieczce będzie nam doskonała pogoda, więc na pewno będziemy zadowoleni z wizyty w Bolonii. Turyści nie przyjeżdżają tam często, więc będzie to także idealne miejsce dla tych, którzy nie przepadają za tłumami. Bolonia zatem pozwoli nam w pełni poczuć włoski klimat i spowoduje, że będziemy wspominali ją bardzo często, a także z pewnością będziemy chcieli jeszcze nie raz tam powrócić.

Miasto położone jest w północnej części Włoch, pomiędzy Apeninami a rzeką Pad. Bolonia otoczona jest malowniczymi wzgórzami, więc z pewnością spędzimy również miło czas poza jej murami. Samo miasto ma nam jednak do zaoferowania mnóstwo interesujących miejsc, więc także i w nim nie będziemy się nudzili. Przede wszystkim jest to siedziba najstarszego na świecie Uniwersytetu Bolońskiego, który został założony w 1088 roku. Jest to także jedno z najlepiej rozwiniętych miast we Włoszech. Swoje siedziby ma tam wiele międzynarodowych korporacji, a także jest to miejsce, które określane jest w rankingach, jako jedne z najlepszych do zamieszkania. Bolonia kojarzy nam się również z tradycyjnym włoskim jedzeniem. Sos boloński, tagliatelle, gnocchi czy lazania to tylko kilka przysmaków, które wywodzą się z tego rejonu i będziemy mieli okazję spróbować ich w tamtejszych restauracjach.

Pogoda w północnej części Włoch odznacza się dużymi wahaniami temperatury. Latem, czyli od czerwca do sierpnia słupek rtęci wskazuje przeważnie na około 25 stopni Celsjusza, ale przeważnie wartości te są wyższe i musimy przygotować się na upały, szczególnie, że jest to region odznaczający się dość dużą wilgotnością powietrza. Wiosną oraz jesienią temperatury nieco spadają i wtedy termometry pokazują od 5 do 15 stopni Celsjusza, a także często pojawiają się mgły oraz opady deszczu. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy mają miejsce przymrozki.

Bolonia może poszczycić się bogatą historią. Samo miasto zostało założone przez plemię Etrusków. Później należało do Imperium Rzymskiego i po zbudowaniu dróg szybko stało się jednym z ważniejszych miast handlowym w tym regionie. W kolejnych wiekach powiększało swoje wpływy, założony został uniwersytet, który przyciągał jeszcze więcej zainteresowanych studiowaniem osób, więc Bolonia stała się sławna na całym kontynencie europejskim i poza nim. Dzisiaj jest to jedno z ważniejszych miast Włoch, które jednak nie zatraciło swojego dawnego uroku i wciąż można w nim zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków.

Z pewnością warto poświęcić czas na zwiedzenie samego centrum Bolonii. Tam znajdują się dwie wieże: Torre degli Asinelli oraz nieco krzywa Torre dei Garisenda, które są symbolami miasta. Będziemy mogli również zwiedzić XIV-wieczny pałac Palazzo Comunale, który obecnie pełni funkcje ratusza miejskiego. Z kościoła Santuario della Madonna di San Luca rozciąga się wspaniała panorama miasta, więc warto również poświęcić czas na jego zobaczenie. Innym ciekawym zabytkiem jest bazylika San Petronio z portalem zdobionym rzeźbami Jacopa della Quercia.Aktualności

Wyprzedaż do 30% - Alitalia
Florecja Santa Maria del Fiore Qatar Airways, PLL LOT, Air France... nadszedł czas promocji! Teraz wyprzedaż biletów także w Alitalii - taniej nawet o 30%. Mamy listę kierunków i cen.