Tanie latanie   Loty do Birmingham Loty do Birmingham (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Birmingham z Warszawy
od 689zł
Wykup: 2015-02-16 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-16 - 2015-12-31
Linie lotnicze Lufthansa
Lufthansa

 
Loty do Birmingham z Warszawy
od 689zł
Wykup: 2015-02-16 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-16 - 2015-12-31
Linie lotnicze Lufthansa
Lufthansa

 
Loty do Birmingham z Bydgoszczy
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Birmingham

Chamberlain Square

Brytyjskie miasto, które od lat przyciąga turystów swoją niezwykłą atmosferą, a także interesującymi zabytkami i architekturą. Birmingham jest również jedną z największych metropolii na Wyspach Brytyjskich i siedzibą wielu międzynarodowych koncernów, co sprawia, że przyjeżdża do niego mnóstwo osób w poszukiwaniu pracy. Mieszczą się tam między innymi samochodowe zakłady Rovera i Cadbury, które produkują słynne czekoladki. To stamtąd wywodzą się również ważne zespoły muzyczne, które od lat porywają swoją twórczością miliony fanów na całym świecie. To w Birmingham zostały założone między innymi Black Sabbath, Judas Priest czy Led Zeppelin. Oprócz tego w mieście działa również orkiestra symfoniczna, a także jest to ważny ośrodek uniwersytecki z trzema wyższymi uczelniami. Z pewnością będziemy mogli spędzić tam miło czas, ponieważ czeka tam na nas mnóstwo atrakcji turystycznych i przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia.

Birmingham położone jest w środkowej części Wielkiej Brytanii, w hrabstwie West Midlands. Niedaleko miasta przepływają rzeki Trent oraz Severn, a w oddali rysują się wzniesienia gór Lickey, Clent i Walton, z których rozciąga się przepiękny widok na Birmingham, więc wielbiciele turystyki górskiej będą zachwyceni możliwościami, jakie mają dla nich okolice miasta. Samo Birmingham liczy sobie przeszło milion mieszkańców, jednak należy ono do rozległego kompleksu metropolitarnego, gdzie mieszka około sześciu milionów osób. Jest to ważny ośrodek gospodarczy Wielkiej Brytanii, który od czasów rewolucji przemysłowej stale się rozwija i jest najważniejszym na wyspach.

Samo miasto odznacza się również przyjaznym morskim klimatem z umiarkowanymi temperaturami. Lipiec oraz sierpień są najcieplejszymi miesiącami, podczas których temperatury wynoszą około 20 stopni Celsjusza, ale zdarzają się również dni upalne z wyższymi wartościami na termometrach. Wiosną oraz jesienią słupek rtęci pokazuje nieco mniejsze wartości, ale nadal jest to od 3 do 10 stopni. Zimy z kolei są łagodne i notuje się wówczas temperatury rzędu 0-5 stopni Celsjusza. Birmingham jest również miastem, gdzie często pada śnieg. Przez cały rok utrzymują się również opady deszczu, więc warto zabrać ze sobą parasol. Najlepiej wybrać się do Birmingham w okresie letnim, ponieważ wtedy można w pełni doświadczyć specyfiki tej miejscowości i będzie można wtedy uczestniczyć w licznych festiwalach, koncertach oraz wystawach.

Historia Birmingham rozpoczyna się w czasach antycznych, ponieważ Rzymianie założyli tam gród warowny. Krzyżowały się tam również szlaki handlowe, co spowodowało, że osada szybko zaczęła się rozwijać i przyciągać nowych mieszkańców. W późniejszych latach była ważnym miastem handlowym oraz ośrodkiem przemysłowym. Dzisiaj można zobaczyć tam między innymi neogotycką katedrę świętego Chada z XIX wieku, kościół św. Marcina z wieku XII czy zabytkowy młyn Sarehole Mill. Oprócz tego warto poświęcić czas na przejście się po centrum miasta, gdzie zobaczymy unikatowe kamienice, a także zobaczmy tamtejsze muzea, między innymi Muzeum Miejski z licznymi dziełami sztuki, Muzeum Nauki czy też Muzeum Tolkiena, który związany był z Birmingham.