Tanie latanie   Loty do Bergen Loty do Bergen (Norwegia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Bergen z Gdańska
od 39zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Bergen z Gdańska
od 39zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

Informacje: Bergen

Bergen

Bergen jest norweskim miastem, które zadziwi nas swoją unikalną architekturą, czyli malowniczymi domkami, które odbijają się w przejrzystych wodach Morza Północnego. Jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w Bergen, to z pewnością jego piękno na długo zapisze się w naszej pamięci. Będzie można zobaczyć tam wiele interesujących zabytków, a także czeka tam na nas wiele innych atrakcji turystycznych, więc nie będziemy się tam nudzili. Miasto to jest również ważnym okręgiem gospodarczym. Ze względu na port jest to ośrodek rybołówstwa, a także węzeł komunikacyjno-transportowy, który od wieków przyciąga handel. W Bergen znajdują się również wyższe uczelnie oraz ośrodki badawcze i naukowe. Jeżeli zależy nam na spędzeniu niezapomnianych wakacji, to Bergen będzie niezwykłą propozycją. Niedaleko miasta ulokowany jest także port lotniczy, więc będziemy mogli dostać się tam szybko i wygodnie.

Miasto to bywa nazywane często bramą do fiordów, czyli charakterystycznych dla krajobrazu Norwegii głębokich zatok wcinających się w ląd, które są również unikalnym widokiem i z pewnością warto poświęcić czas na ich zobaczenie, ponieważ z wzniesień rozpościera się także wspaniała panorama Bergen i okolic. Ze względu na swoje położenie oraz naturalne piękno miejscowość ta jest również wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co jeszcze bardziej podnosi jej turystyczną wartość. Co roku przyjeżdżają tam miliony osób, które chciałyby zobaczyć nietknięte ręką człowieka dziewicze obszary, którymi odznaczają się okolice Bergen. W mieście odbywają się również liczne imprezy kulturalne, więc warto pojechać tam w okresie letnim, gdy będzie można również doświadczyć w pełni tego norweskiego miasta i jego unikalnej atmosfery.

Bergen charakteryzuje się specyficznym klimatem, ponieważ jest to miejsce, gdzie bardzo często pojawiają się opady deszczu. Chociaż jest ono położone na północy to nie odznacza się dużymi mrozami, ponieważ wpływ na klimat ma jego nadmorskie położenie oraz ciepły prąd oceaniczny Golfsztrom. Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec oraz sierpień, ponieważ wtedy w mieście notuje się temperatury rzędu 20 stopni Celsjusza. Wiosnami oraz jesieniami słupek rtęci pokazuje około 5 stopni Celsjusza, ale zdarzają się również cieplejsze dni. Zimy z kolei są łagodne i pojawiają się opady śniegu, jednak o wiele więcej białego puchu można zobaczyć na okalających Bergen wzniesieniach górskich. Przez cały rok zdarzają się tam również intensywne opady, które stały się również wizytówką miasta, więc wybierając się do niego, koniecznie należy zabrać ze sobą parasol.

Bergen może pochwalić się bogatą historią. W X wieku była to niewielka osada rybacka, która w późniejszych czasach stałą się siedzibą norweskich władców. Miejscowość należała również do Hanzy, co wpłynęło na jej szybki rozwój oraz handlowy charakter. W mieście można zobaczyć wiele interesujących zabytków. Z pewnością będą to nadbrzeżne kolorowe budynki nazywane Bryggen, które pamiętają czasy Hanzy. Oprócz nich warto przespacerować się po centrum miasta, gdzie będzie można zobaczyć tamtejsze średniowieczne kościoły oraz ratusz miejski. Można też skorzystać z możliwości wjechania kolejką linową na szczyt Floyen.