+48 32 728 30 97, 800 000 556

Shopping Sztokholm – Zakupy w Sztokholmie


Shopping – zakupy Sztokholm

Sklepy w Szwecji zazwyczaj czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, a spożywcze nieco dłużej. W soboty zakupy zrobić można najczęściej w godzinach 10:00 – 16:00. Sytuacja podobnie przedstawia się
w niedziele, z tym, że są to zwykle sklepy w centrach handlowych.

W samym Sztokholmie działa kilka tysięcy sklepów, więc miłośnicy shoppingu na pewno nie wyjadą z tego miasta rozczarowani. Znaleźć tam można wszystkie sklepy najważniejszych i najbardziej znanych szwedzkich marek i projektantów.

Jednym z najbardziej znanych domów towarowych jest Åhlens. Nabyć w nim można niemal wszystko, a na najwyższym piętrze zakosztować luksusu i relaksu w gabinecie odnowy biologicznej, po czym udać się do jednaj z licznych kawiarni. Innym popularnym oraz podobnym centrum handlowym w mieście jest Gallerian. Jednak największym obiektem i centrum handlowym jest sztokholmskie Stare Miasto. To właśnie tam znajdziemy najwięcej sklepów i sklepików, a także straganów i restauracji. Warto zaopatrzyć się w tym miejscu w niespotykane nigdzie indziej dzieła sztuki.

Bardzo popularną zakupową ulicą jest Drottninggatan, która skupia przy sobie mnóstwo sklepów wszelkiego rpodzaju.

Podobną funkcję pełni ulica Biblioteksgatan, która jednak zaprasza głównie osoby o zasobniejszym portfelu, szukające luksusu i elegancji.

Warto wybrać się także do Birger Jarlspassagen, która jest niezwykle urokliwą arkadą z restauracjami i butikami lub do Götgatsbacken, gdzie znajdziemy nie tylko klimatyczne kawiarnie i knajpy, a także sklepy z naprawdę ciekawym asortymentem, takim jak np. autorskie wyroby i stroje prosto od projektantów.