+48 32 728 30 97, 800 000 556

Shopping Kopenhaga – Zakupy w Kopenhadze


Shopping – zakupy Kopenhaga

Kopenhaga oferuje kupującym niezwykle dużo towarów w niskich cenach oraz w bardzo dobrej jakości. Ponadto należy wspomnieć o ogromie ilości sklepów, jaki znajdziemy w mieście.

Główną ulicą handlową jest w stolicy STRØGET. Znaleźć tam można mnóstwo sklepów oferujących luksusowe towary, a także ekskluzywne butiki, sklepy jubilerskie, sklepy z wyrobami tytoniowymi czy meblowe.

Typowymi pamiątkami z Danii są bursztyny oraz wyroby z bursztynów. Największą popularnością cieszy się oczywiście biżuteria, której znaleźć można w mieście ogromny wybór. Kolejną najczęściej przywożoną pamiątką
z Kopenhagi są świece, które w Danii uważana są za obiekty prawdziwej sztuki na najwyższym poziomie. Również wyroby szklane oraz z porcelany cieszą się dużą popularnością. Tutejsi producenci stawiają na jakość oraz wyrafinowanie.

Niektóre kopenhaskie sklepy przyjmują płatność w euro, jednak należy wziąć pod uwagę, że w takim wypadku przelicznik będzie raczej wysoki.

Większość sklepów w Kopenhadze otwarta jest w dni powszednie w godzinach 9:00 – 17:30, w piątki zwykle dłużej. Natomiast wybieranie się na zakupy w soboty ma największy sens do godziny 14, ponieważ później wiele sklepów będzie już zamkniętych. Oczywiście każdego dnia znaleźć można sklepy pracujące znacznie dłużej, również w niedziele.