+48 32 728 30 97, 800 000 556

Jak dojechać na lotnisko Eindhoven Eindhoven


Wyświetl większą mapę
Lotnisko znajduje się w odległości około 14 kilometrów od Endhoven i około 100 km od Amsterdamu w Holandii. Dzięki obsłudze tanich linii lotniczych, co roku korzysta z niego 1,5 milona pasażerów.

Komunikacja

Transport samochodowy

Na lotnisko dotrzemy autostradą A2, która łączy zachodnią i południową część kraju, mijając po drodze Amsterdam, Maastricht i Utrecht.


MAPA DOJAZDU


Jeżeli nieposiadamy własnego środka transportu na lotnisku jest możliwość wynajęcia samochodu. Do usług pasażerów są takie firmy jak:

 • Avis,
 • www.avis.nl

 • Sixt,
 • www.sixt.co.uk

 • Europcar,
 • www.europcar.nl

 • Hertz,
 • www.hertz.com

  Obok terminala lotniska znajduje się postój taksówek. Przejazd do centrum Eindhoven trwa od 15 do 20 min. Cena taksówki to ok. 20 euro, ale można uzyskać na nią rabat o ile dokonamy wcześniejszej rezerwacji.

  Rezerwacja taksówki on-line


  Transport publiczny

  Pomiędzy portem a miastem kursują autobusy linii: 401 oraz 45.

  Linia 45 obsługuje połączeni lotniska z centrum miasta. Niestety kursuje dość rzadko, tylko dwa razy na godzinę w dni powszednie oraz raz na godzine wieczorami i w weekendy.

  Linia 401 łączy lotnisko ze stacja kolejową w Eindhoven. Autobusy te kursują znacznie częściej, bo co 10 minut. Czas przejazdu to ok. 25 min, a cena biletu waha się w granicach 4 euro.

  Koleją z Eindhoven można dostać się do Amsterdamu, ale także w kierunku Den Bosch, Utrecht i Amstel. W kierunku stolicy pociągi odjeżdżają co 30 minut. Czas trwania takiej podróży to 80 minut, a cena zależy od klasy. W przypadku drugiej klasy jest to 17,70 euro.

  W kierunku Amsterdamu można także jechać za pomocą lini AirExpressBus, która obsługiwana jest bezpośrednio na lotnisku. Czas przejazdu to maksymalnie 140 minut przy cenie biletu 26 euro.

  PUNKTY INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
  Informacje udzielane są również pod numerem telefonu:
  31(0)40 29 19 818  Linki

  O Eindhoven

  Eindhoven