+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Sydney informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych do Sydney

Port Lotniczy Sydney Kingsford Smith to australijskie lotnisko o charakterze międzynarodowym. Znajduje się w odległości 9 km na południe od Syndey. Lotnisko mieści się nad Oceanem Spokojnym i cieszy się ogromną popularnością wśród turystów wybierających się na urlop w te rejony. Największą ilość podróżnych obsługuje podczas letnich wakacji.

Kingsford Smith Airport jest największym portem lotniczym w Australii. Obsługuje ponad 30 mln pasażerów rocznie. Stanowi główny hub dla australijskich linii Quantas. Obsługuje zarówno loty krajowe w obrębie Australii jak
i międzynarodowe, w tym tanie linie lotnicze, które oferują niedrogie bilety w okazyjnych cenach.

  • Czas letni: należy dodać 10 h do czasu polskiego
  • Czas zimowy: należy dodać 10 h do czasu polskiego
  • Szerokość geograficzna: 33° 56′ 39” S
  • Długość geograficzna: 151° 10′ 32” E


DOJAZD DO LOTNISKA SYDNEY

Samochodem

Lotnisko oddalone jest do Sydney o 9 km. Jest z nim doskonale skomunikowane. Leży w pobliżu głównych autostrad, które krzyżują się na dobrze oznakowanej drodze do Sydney, łatwo jest więc dotrzeć z portu lotniczego do miasta jadąc samochodem.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Do dyspozycji pasażerów są także mniejsze i większe taksówki oraz luksusowe limuzyny.

Każdy z terminali posiada swój własny zadaszony postój taksówek. Tylko z tego miejsca można „złapać” taxi. Na życzenie klienta przewoźnik przygotuje taksówkę z fotelikiem dla dziecka, wózkiem, 5-osobową, dodatkowe miejsce na bagaż i większe pojazdy dla grup.

Pasażerowie są zobowiązani do uiszczania opłaty za każdy płatny przejazd, drogę czy most. Za każdy kurs z lotniska należy zapłacić dodatkowo $3,50*.

Przykładowe ceny kursów z portu lotniczego:

  • Sydney City $50
  • North Sydney $65
  • Manly $103
  • Parramatta $165
  • Liverpool $114
  • Cronulla $89

Autobusem

Komunikację pomiędzy portem a Sydney i innymi miastami zapewnia także rozbudowana sieć autobusów. Dziennie kursuje ich tu kilkadziesiąt. Z przystanków znajdujących się przy terminalach jeżdżą zarówno autobusy dalekobieżne jak i miejskie.

Przystanek autobusowy mieści się przy wyjściu z terminala, zaraz obok restauracji McDonald’s, w zatoczce nr 21.

Pociągiem

Doskonałą komunikację zapewniają przede wszystkim pociągi. Międzynarodowy olbrzymi dworzec kolejowy znajduje się w podziemiach terminala międzynarodowego i zapewnia połączenia nie tylko do Syndey, ale do mnóstwa innych ważnych miejscowości w Australii. W pozostałych terminalach są mniejsze stacje kolejowe.

Pociągi kursują co około 10 minut, a podróż do Syndey zajmuje niecałe 13 minut.

Rowerem

Stojaki rowerowe usytuowane są przy obu końcach Terminala 1. Coraz więcej osób korzysta z tych dwukołowców przemieszczając się po australijskich miastach i ich okolicach.

Dane teleadresowe lotniska Sydney

Airport Central,

241 O´Riordan Street,

Mascot NSW 2020,

AUSTRALIA

tel.: +61 (0)2 62747291

www.sydneyairport.com.auLinki

Sydney

Położenie geograficzne:

  sz.: -33.946111


  dł.: 151.177222