+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Perth informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych do Perth

Port Lotniczy Perth – Australia

Lotnisko Perth to australijski port lotniczy o charakterze międzynarodowym. Istnieje od 1944 roku i znajduje się w Australii Zachodniej, 12 km od centrum miasta Perth. Jest to czwarte pod względem wielkości i liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Australii oraz największy i najważniejszy port lotniczy w Australii Zachodniej. Odgrywa strategiczną rolę w komunikacji pomiędzy Australią, Azją, Oceanią, RPA i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Port posiada trzy duże terminale pasażerskie i jeden pomocniczy, oddalone od siebie aż o kilkanaście kilometrów. Transport pomiędzy nimi zapewnia lotniskowy bezpłatny wahadłowy autobus. W każdym z terminali znajdziemy szereg usług, które pomogą usprawnić podróż, a także uprzyjemnić oczekiwanie na lot. Jest tu naprawdę wiele sklepów, kawiarni, restauracji, punkty medyczne, salony urody, bankomaty, banki, biura podróży, wypożyczalnie samochodów. Są loże dla VIP-ów i biznesmenów, a także place zabaw dla dzieci.

Lotnisko skomunikowane jest z okolicznymi miejscowościami siecią autobusową. Do dyspozycji pasażerów są także taksówki oraz prywatne busy.

Z portu operują głównie przewoźnicy z Azji, Australii i Pacyfiku. Obsługiwane są także niskokosztowe linie lotnicze gwarantujące swoim klientom tanie bilety lotnicze.

Czas letni: należy dodać 6 h do czasu polskiego

Czas zimowy: należy dodać 6 h do czasu polskiego

Szerokość geograficzna: 31° 55′ 54” S

Długość geograficzna: 115° 58′ 5” E

Adres lotniska Perth:

Baker Road,

(Opposite the Domestic Terminals),

Perth 6105,

Western Australia,

AUSTRALIA

tel.: +61 (0)8 94788888

fax: +61 (0)8 92777537

e-mail: customerservice@wac.com.au

www.perthairport.com

INTERNET NA LOTNISKU:

– dostępny jest bezprzewodowy Internet udostępniany poprzez sieć Wi-Fi na terenie Terminala 1 oraz 3

– usługa korzystania z Internetu jest płatna

– kioski internetoweLinki

O Perth

Perth