+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Monachium informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych do Monachium

Lotnisko Monachium to niemiecki port lotniczy o charakterze międzynarodowym. Znajduje się w odległości 28 km na północny wschód od centrum Monachium.

Lotnisko nosi imię wybitnego kompozytora Franza Josefa Straussa.

Jest jednym z największych porów lotniczych Niemiec. Ze względu na liczbę odprawianych pasażerów (każdego roku około 32 miliona osób) plasuje się na drugim miejscu w Niemczech (zaraz po lotnisku obsługującym Frankfurt) oraz na 30. miejscu w Europie.

Port lotniczy obsługujący Monachium jest niezwykle nowoczesny, czysty oraz zadbany. Oznakowanie lotniska jest czytelne, dzięki czemu naprawdę trudno jest się na nim zgubić. Obsługa portu zasługuje na wysokie oceny za swoje nastawienie do pasażerów, chęć niesienia pomocy oraz uczynność. Co więcej, będąc na lotnisku ma się wrażenie, że każdy członek obsługi lotniska dba o to, by pasażerom niczego nie brakowało, a co najważniejsze, by każda osoba, która korzysta z oferty portu czuła się przede wszystkim bezpiecznie. Nie bez powodu Port Lotniczy Monachium otrzymał w 2007 roku nagrodę, która pozwoliła mu używać tytułu The Best Airport in Europe. Lotnisko zajęło także 4. miejsce w rankingu najlepszych portów lotniczych na świecie.

Port w Monachium nieustannie się rozwija, modernizuje swoją infrastrukturę i proponuje coraz więcej kierunków lotów. Dość często zdobyć można tanie bilety lotnicze na loty do tego portu, trzeba tylko śledzić oferty niskokosztowych linii, które obok rejsowych i czarterowych operują z lotniska im. Franza Józefa Straussa.

  • Czas letni: jak w Polsce
  • Czas zimowy: jak w Polsce
  • Szerokość geograficzna: 48° 21′ 0” N
  • Długość geograficzna: 11° 46′ 59” E

Dane teleadresowe lotniska Monachium

www.munich-airport.de

tel.: (0)89 97500 lub 9752 1313

e-mail: info@munich-airport.deLinki

O Monachium

Monachium

Położenie geograficzne:

  sz.: 48.350000


  dł.: 11.783333