+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Lanzarote informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych

Lanzarote to jedno z mniejszych lotnisk świata, które tętni życiem przede wszystkim w sezonie wakacyjnym, służąc jako najważniejszy węzeł komunikacyjny dla setek tysięcy turystów ściągających do licznych głośnych kurortów tej gorącej hiszpańskiej wyspy wchodzącej w skład archipelagu kanaryjskiego. Port znajduje się nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, w niedalekim sąsiedztwie Maroka, w odległości 5 km od centrum Arrecife – stolicy wyspy. Odbywają się z niego loty po Europie i międzykontynentalne.

W porównaniu do swoich gabarytów, lotnisko obsługuje ogromną ilość pasażerów. Każdego roku jest to aż około 6 milionów podróżnych. Dzięki liczbie tej port zajmuje ósme miejsce wśród hiszpańskich lotnisk. Początek działania portu lotniczego datuje się na 1930 rok, a loty cywilne zaczął obsługiwać zaraz po zakończeniu II wojny światowej.

Lądowisko na Lanzarote posiada dwa terminale, z czego najnowszy dwupoziomowy oddany został do użytku w 1999 roku. Terminal 1 obsługuje loty krajowe oraz międzynarodowe, a Terminal 2 kursy pomiędzy wyspami archipelagu. Terminale wyposażone są w 40 stanowisk odpraw oraz chodnik powietrzny, który umożliwia pasażerom bezpośrednie wejście i wyjście z samolotu tuż przy terminalu. W terminalach znajdziemy kilka sklepów – w tym jeden supermarket i delikatesy, kawiarnię, restauracje, bankomaty, kantor wymiany walut, biura podróży, wypożyczalnia samochodów, a także saloniki dla VIP-ów i biznesmenów.

Lotnisko Lanzarote obsługuje loty rejsowe, czarterowe i tanie linie lotnicze, które zapewniają pasażerom przeloty w korzystnych cenach oraz wiele promocji i zniżek. Podróżni korzystający z oferty niskokosztowych linii lotniczych zawsze mogą liczyć na tanie bilety lotnicze na trasach rozciągających się pomiędzy miastem a innymi lotniskami Europy oraz świata.

Wylatując lub przylatując na lotnisko obsługujące Lanzarote skorzystać można z oferty wielu linii lotniczych, a najpopularniejsze z nich to np. Aer Lingus, EasyJet, Flyglobespan, Iberworld, Jet2.com latający do Wielkiej Brytanii, Air Berlin, Condor Airlines, Hamburg International, TUIfly z Niemiec, Air Europa, Iberia Airlines, a także linie mające w ofercie połączenia z Holandią, Brukselą, Finlandią czy Austrią.

  • Czas letni: jak w Polsce
  • Czas zimowy: jak w Polsce

  • Szerokość geograficzna: 28° 56′ 15” N
  • Długość geograficzna: 13° 36′ 12” W

Dane teleadresowe lotniska Lanzarote

Aeroporto de Lanzarote
Apartado de Correos 86
E-35500

Arrecife de Lanzarote
CANARY ISLANDS
tel.: 902 404 704
fax: +34(0)928 846 022
e-mail: info@lanzarotetaxi.com