+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Korfu informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych Korfu

Lotnisko Korfu to grecki port lotniczy obsługujący wyspę, której zawdzięcza swą nazwę (Corfu). Prawdziwe oblężenie przeżywa podczas sezonu turystycznego – każdego roku od kwietnia do października ściągą tam tłumy z całego świata. W sezonie można kupić tanie bilety lotnicze na Corfu, oferuje je wiele niskokosztowych linii lotniczych, które docierają na wyspę.

Lotnisko znajduje się w okręgu Kanoni, niedaleko wysepki Pontikonissi, 3 km na południe od miejscowości Corfu, słynącego z zachwycającej architektury oraz mnóstwa zabytków. Port Corfu znany jest m.in. z tego, że jego pas startowy zbudowany został na sztucznie usypanej grobli. Samolot startując wzbija się w niebo, pod którym jest bezkresne morze.

Port Korfu posiada jeden niewielki terminal pasażerski, w którym nie znajdziemy zbyt wielu usług, jakie spotkać można na większych lotniskach. Jest tu kantor, bankomat, wypożyczalnia samochodów, bar i kilka maleńkich sklepików. Terminal dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Port lotniczy obsługujący wyspę otrzymał imię na cześć pierwszego prezydenta niepodległej Grecji – Ioannisa Kapodistriasa.

Lotnisko Korfu obsługuje loty rejsowe, czarterowe i tanie linie lotnicze, które zapewniają pasażerom przeloty w korzystnych cenach oraz wiele promocji i zniżek. Podróżni korzystający z oferty niskokosztowych linii lotniczych zawsze mogą liczyć na tanie bilety lotnicze na trasach rozciągających się pomiędzy miastem a innymi miejscowościami kraju i Europy.

Wylatując lub przylatując na lotnisko obsługujące Korfu skorzystać można z oferty wielu linii lotniczych, np. Aegean Airlines, Airberlin, Air Malta, EasyJet, First Choice Airways, Germanwings, Hamburg International, Jat Airways, Jet2.com, Lauda Air, Luxair, Malév Hungarian Airlines, Niki, Norwegian Air Shuttle, Olympic Airlines, Palmair, Thomas Cook Airlines, Thomsonfly, Transavia.com, TUIfly, Wizz Air.

 • Czas letni: należy dodać 1h do czasu polskiego
 • Czas zimowy: należy dodać 1h do czasu polskiego

 • Szerokość geograficzna: 39° 36′ 5” N
 • Długość geograficzna: 19° 54′ 37” E

Dane teleadresowe lotniska Korfu

Corfu Island International Airport-I.Kapodistrias
491 00 Corfu
GREECE
tel.: +30 26610 39040
fax: +30 26610 45829
kakktl@otenet.gr

  Oficjalna strona internetowa:
  www.hcaa-eleng.gr  Linki

  Korfu

  Położenie geograficzne:

    sz.: 39.601389


    dł.: 19.901944