+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Dubaj informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych do Dubaju

Port Lotniczy Dubaj to międzynarodowe lotnisko położone w dzielnicy Garhound, 4 km na południowy wschód od centrum Dubaju. Największy port lotniczy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmuje trzynaste miejsce pod względem obsługi pasażerów wśród lotnisk na świecie. Lotnisko jest głównym portem przesiadkowym linii lotniczych Emirates, które obsługują ponad 60 % wszystkich klientów lotniska. Od niedawna działa na jego terenie nowy terminal obsługujący wyłącznie linie Emirates. Terminal ten noszący nr 3 jest największym budynkiem na świecie pod względem powierzchni.

W 2008 roku port obsłużył prawie 38 milionów pasażerów, ale lotnisko może poradzić sobie z obsługą nawet 60 milionów pasażerów rocznie. Z lotniska w Dubaju ponad 125 linii lotniczych oferuje połączenia do 200 miejsc na całym świecie. Port lotniczy w Dubaju wygrał wiele nagród za profesjonalizm i znakomite usługi oraz architekturę budynku. Pasażerom szczególnie przypadły do gustu palmy zapewniające wiele zieleni w strefie tranzytowej.

Lotnisko dysponuje trzema terminalami. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi oraz niepełnosprawnych, a także wiele usług typowych dla lotnisk tej wielkości, które umilają czas spędzony na lotnisku. Znaleźć tam można wiele sklepów, punktów gastronomicznych, usługowo-handlowych czy zapewniających rozrywkę. Dostępne są także punkty informacji hotelowej i punkty informacji lotniskowej.

Władze portu lotniczego planują dalsze unowocześnianie i rozbudowę lotniska w Dubaju. Do 2017 roku port ten ma stać się największym lotniskiem na świecie i pełnić funkcję „miasta w mieście”. Dubaj posiadać ma pięć pasów startowych, nowe terminale i osiągać przepustowość sięgającą 160 milionów obsłużonych w ciągu roku pasażerów. Inwestycja ta ma pochłonąć ponad 30 miliardów dolarów.
Port lotniczy w Dubaju obsługuje regularne linie lotnicze oraz przewoźników niskokosztowych, którzy gwarantują swoim klientom tanie bilety lotnicze.

  • Czas letni: brak czasu letniego w 2012 roku (należy dodać 2 godziny do czasu polskiego)
  • Czas zimowy: należy dodać 3 godziny do czasu polskiego
  • Szerokość geograficzna: 25° 15′ 0” N
  • Długość geograficzna: 55° 21′ 28” E

Dane teleadresowe lotniska Dubaj

Dubai International Airport
PO Box 2525,
Dubai,
UNITED ARAB EMIRATES
tel.: +971 (0)4 2162525
www.dubaiairport.comLinki

O Dubaj

Dubaj