+48 32 728 30 97, 800 000 556

Lotnisko Cairns informacje i aktualności. Rezerwacja biletów lotniczych

Port lotniczy Cairns to australijskie lotnisko o charakterze międzynarodowym. Położone jest pomiędzy Mount Whitfield na zachód i Trinity Bay na wschodzie,7 km w kierunku północnym od miejscowości Cairns, na przedmieściach Aeroglen, na niegdyś bardzo popularnym turystycznie terenie w stanie Queensland, w Australii.

Swego czasu na terenach tych prowadzono poszukiwania złota, wydobywano także cynę. Okolica tętniła życiem i słynęła z kopalni wspomnianych kruszców. To już czasy zamierzchłe. Dziś niespełna dwa kilometry od Cairns znajduje się wspaniała rafa koralowa przyciągająca nurków z całego świata.

Cairns zajmuje szóste miejsce wśród australijskich lotnisk pod względem ilości obsługiwanych klientów. Rocznie jest to około 3 600 000 podróżnych.
Lotnisko od 2008 roku ma nowego prywatnego właściciela, który stara się je rozwijać i proponować pasażerom nowe kierunki podróży. Obecnie odbywają się z niego loty turystyczne i regionalne po Australii, a także międzynarodowe do Azji i Pacyfiku. Cairns obsługuje również wielu operatorów helikopterowych. Stanowi także bazę dla Royal Flying Doctor Service of Australia oraz śmigłowców Search and Rescue State Emergency Service.

Port lotniczy Cairns dysponuje dwoma zmodernizowanymi terminalami pasażerskimi, w których znajdziemy podstawowe usługi związane z organizacją naszego lotu, a także usługi komercyjne: restauracje, kawiarnie, sklepy.
Komunikację pomiędzy centrum Cairns a portem lotniczym zapewniają autobusy i taksówki.

Port lotniczy chwalony jest nie tylko za swą sprawną komunikację z miastami i szybką obsługę pasażerów. Również personel lotniska jest często doceniany przez podróżnych za swe podejście i chęć niesienia pomocy.

Lotnisko obsługuje regularne linie lotnicze oraz przewoźników niskokosztowych, którzy gwarantują swoim klientom tanie bilety lotnicze.

  • Czas letni: (brak czasu letniego w 2012 roku) należy odjąć 4 godziny od czasu polskiego
  • Czas zimowy: należy odjąć 5 godzin od czasu polskiego

  • Szerokość geograficzna: 16° 52′ 59” S
  • Długość geograficzna: 145° 45′ 6” E

Dane teleadresowe lotniska Cairns

PO BOX 57
CAIRNS
QLD,4870
AUSTRALIACairns Port Authority
Airport Operations Centre
Airport Avenue
Cairns QLD 4870
AUSTRALIAtel.:+61 (0)7 40806703
fax: +61 7 4080 6704

Oficjalna strona internetowa:
http://www.cairnsairport.com/Linki

O Cairns

Cairns