+48 32 728 30 97, 800 000 556

• Turkish Airlines • Tanie loty


Tureckie Linie Lotnicze, w skrócie THY, obejmują swym zasięgiem prawie cały świat – 155 lotnisk na 4 kontynentach (Europa, Azja, Afryka i Ameryka). Przewoźnik wykonuje loty regularne do 140 miast poza Turcją i 30 miast w samej Turcji. Główną bazą linii jest lotnisko w Stambule. W ostatnim roku linia przewiozła ponad 22 miliony pasażerów. Turkish Airlines zatrudniają około 12 tysięcy ludzi.
Linia powstała w 1933 roku, kiedy to został utworzony specjalny departament przy Ministerstwie Obrony. Pierwsze samoloty z floty nowej linii mogły przewozić za jednym zamachem maksymalnie 10 osób, a pierwszy lot poza Turcję, na trasie Ankara-Stambuł-Ateny odbył się w 1947 roku. Od tego czasu wprowadzano kolejne połączenia, a w 2008 roku linia dołączyła do sojuszu Star Alliance.

Łącznie flotę Turkish Airlines tworzy ponad 130 samolotów, wliczając maszyny przewożące ładunki cargo. Do przewozu ludzi używane są Airbusy oraz Boeingi ? A340, A330, A321, A320, A319 oraz B777, B737-800 i B737-400. Spośród innych samolotów, maszyny Turkish Airlines wyróżniają się czerwonym ogonem z logo firmy oraz napisem ?Turkish? na przodzie powyżej linii okien.

Na pokładzie Turkish Airlines

Samoloty Turkish Airlines przewożą pasażerów w trzech klasach ? pierwszej, biznesowej i ekonomicznej. Pasażerowie klasy biznes korzystają ze specjalnej poczekalni wyposażonej we wszelkie niezbędne w biznesie sprzęty elektroniczne, a dodatkowo mogą zabrać ze sobą cięższy bagaż i w pierwszej kolejności zając miejsce na pokładzie samolotu. Podczas przelotu pasażer biznesowy zostanie ugoszczony co najmniej jednym posiłkiem, ciepłym lub zimnym w zależności od pory dnia, oraz napojami. Pasażer pierwszej klasy do wszystkich udogodnień z klasy biznesowej ma dodatkowo zagwarantowane odprężenie (powitalny drink i ciepły ręcznik dla rozluźnienia), powiększone menu z przekąskami, wygodne fotele zmieniające się w łóżko oraz pakiet rozrywki na indywidualnym monitorku. Dwie ekskluzywne klasy to [porcelanowa zastawa, sporo miejsca na nogi i masa dodatkowych udogodnień. W klasie ekonomicznej dostaniemy nieco mniej wykwintne menu na plastikowej tacy, w oryginalnych opakowaniach, ale w większości modeli samolotów będziemy mogli skorzystać z bogatej oferty interaktywnej rozrywki, czyli sporej ilości kanałów muzycznych oraz listy najnowszych filmów.