+48 32 728 30 97, 800 000 556

• Malev • Tanie loty


Malev to węgierskie linie lotnicze, będące członkiem sojuszu OneWorld. Linia obsługuje połączenia z 50 miastami w 34 krajach na świecie. Działa od 1946 roku, kiedy to pasażerów przewoziła na pokładzie rosyjskiego samolotu Lisunov, a z pokładu Polikarpova zrzucała torby z pocztą. Jednak dopiero w 1956 roku lina pojawiła się na rynku w pełnej krasie, w jej posiadanie weszły Tupolevy, które przemierzały fragment świata w Związku Radzieckim, nad Europą i Bliskim Wschodem. Stopniowo, od 1988 roku, linia rozpoczęła swoją podróż do Europy. Wprowadzono nowoczesne maszyny, rozpoczęto ekspansję na większość sąsiednich krajów. Obecnie linia obsługuje loty regularne do Europy oraz loty czarterowe.

Flota Malev

Jeszcze za czasów ZSRR Malev rozpoczął realizację planu, który obejmował wymianę sowieckich maszyn na zachodnie Boeingi. Operacja wymiany samolotów została zakończona dopiero w 2001 roku i obecnie pasażerowie latają na pokładach Boeingów 737 oraz 767-300 ER, które obsługują loty na długich dystansach. Dodatkowo loty krajowe i krótkie obsługują Bombardiery i Fokkery.
Samoloty Malev są zazwyczaj białe, jedynie część ogonowa pomalowana jest na granatowo,a na samym ogonie znajduje się trój pasiaste logo linii.