+48 32 728 30 97, 800 000 556

• Lufthansa • Tanie lotyW ramach grupy, jaką tworzy Lufthansa, oprócz linii lotniczych, które wszyscy znamy, funkcjonują firmy działające w dziedzinach pokrewnych lub wspomagających lotnictwo. Lufthansa jest nie tylko liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników StarAlliance, ale również przewoźnikiem towarów, wsparciem technicznym i dostawcą cateringu do samolotów.
Lufthansa obsługuje loty międzynarodowe, a lotami wewnętrznymi zajmuje się Lufthansa City i Lufthansa Regional. We Woszech lataja linie AirDolomiti, a oprócz tego na grupę Lufthansy składają się trzy tanie linie lotnicze – niemieckie Condor i Germanwings oraz turecko-niemieckie SunExpress.
Lufthansa istnieje na rynku od 1929 roku w zasadzie bez przerw. Po II Wojnie Światowej miała zakaz latania do Berlina Zachodniego.
Lufthansa jest pierwszą linią lotniczą, w której samolotach można korzystać z programu Connextion udostępnianego przez Boeinga. Również jako pierwsza linia, Lufthansa posiada własny terminal na lotnisku w Monachium.

Flota Lufthansa

W barwach Lufthansy na trasach międzynarodowych latają samoloty typu Airbus i Boeing, natomiast loty regionalne obsługiwane są przez mniejsze Bombardiery, Embraery i Avro. Przeciętny wiek samolotów we wszystkich systemach (regionalnych, międzynarodowych i cargo) wynosi 8 lat.
Ciekawostką jest sposób nazywania samolotów – każda z maszyn Lufthansy ma na kadłubach wymalowane nazwy miast niemieckich. Samoloty Lufthansy są białe, jedynie ogon, gdzie znajduje się logo firmy, pomalowany jest na granatowo.
Bilety lotnicze

Lizbona od: 379 zł
Lufthansa

Linie lotnicze: Lufthansa
Okres wylotu:
od: 2012-02-16, do: 2012-12-31